8 фактів про яйця, які варто знати

by Max

Без перебільшень можна сказати, що яйця – це універсальна їжа. Їх люблять діти, віддають перевагу холостяки і включають у найрізноманітніші страви домогосподарки. Розкриємо найцікавіші факти щодо яєць, які буде корисно знати кожній людині.

Подробиці

1.Яйця відіграють велику роль організму людини.

Приблизно в одному яйці міститься близько 80 калорій. Стільки ж їх у банані чи яблуці середнього розміру. Також у їхньому складі є білок, який наповнює організм людини вітамінами та мікроелементами. Цей продукт має позитивний вплив на весь організм, у тому числі волосся та нігті.

2.Яєчний білок зовсім не містить холестерину

Він міститься лише у жовтках. Варто зазначити, що саме в них його дуже багато. Просто порівняння: у жовтках міститься приблизно 300 мг холестерину, а білках – 0 мг. Якщо людина дотримується спортивної дієти, то вона може сміливо їсти яйця, лише відокремлюючи білок від жовтка.

3.Не варто їсти сирі яйця.

Сирі яйця не рекомендується їсти через те, що можна заразитися сальмонелою. Ця бактерія небезпечна лише у сирому продукті. Під час теплової обробки вона не може зашкодити людині. Також дуже важливо мити шкаралупу яєць, а перед готуванням не можна допускати, щоб вона потрапляла в білок чи жовток.

4.Не важливо білі яйця чи коричневі.

Деякі люди вважають, що від білих яєць більше користі. Насправді, це не так. Різниця лише в тому, що білі яйця від білих курей, а коричневі від рябих чи рудих. Важливий колір жовтка, адже він залежить від того, чим саме годували курку.

5.Яйця – улюблена їжа японців.

Можна сміливо це стверджувати. Варто відзначити, що їдять вони їх у різному вигляді. Кожен житель їхньої держави в середньому з’їдає по одному яйцю протягом дня, і це як мінімум.

6.Не варто піддавати яйця тривалій термічній обробці.

У середньому одне варене яйце людський організм переробляє за три години. Краще таку їжу не рекомендується їсти перед сном. Час варіння яєць не повинен перевищувати 10 хвилин. Адже чим довше варитиметься яйце, тим довше воно буде перетравлюватись в організмі людини.

7.Свіжість яйця дуже легко визначити.

Якщо ви сумніваєтеся в тому, чи свіжі ви придбали яйця в магазині, то це легко дізнатися самостійно. Необхідно враховувати, що у свіжих яєць повітряна камера набагато більша.

Саме за рахунок цього вони повністю тонуть у воді. Якщо яйце не свіже, воно моментально спливає на поверхню. Це означає, що вживати його не можна. Адже отруєння яйцями може бути досить сильним.

8.Спосіб зберігання яєць.

Якщо до цього часу ви зберігали яйця з продуктами, які сильно видають запах, то цього робити не варто.

У шкаралупі яєць є багато пор. Так, людським оком їх помітити неможливо. А ось вбирають сторонні запахи вони дуже непогано.

Тому необхідно постаратися знайти для них у холодильнику таке місце, щоб поряд не лежали жодні продукти. Тоді ніякого запаху яйця не видаватимуть.

Тебе може зацікавити