«Бо собака це бруд»: скільки небезпечних бактерій живе на собачих лапах?

by Max

Запитайте власника, який не дозволяє своєму собаці спати на ліжку, чим зумовлена його заборона, і слова про гігієну, напевно, будуть сказані одними з перших. Мовляв, собаки це переносники бактерій, на їхніх лапах бруд, а тому начепити на себе якусь болячку простіше нікуди. Готові з цим посперечатися: як показують недавні дослідження, лапи собаки чистіші, ніж багато хто думає, інформує KURAZH.

Проблемою чистоти собачих лап вчені спантеличені недавно, причому зовсім не в контексті дискусії про особливості домашнього утримання. Приводом для інтересу стали численні скандали, пов’язані з собаками-помічниками, поводирями сліпих та іншими службовцями, які за діяльністю зобов’язані перебувати поруч зі своїми підопічними в будь-якому місці — в магазині, поліклініці або офісі. Теоретично роботі таких собак перешкоджати ніхто не повинен, але на практиці деякі установи у Європі та США закривають їм вхід, пояснюючи це саме міркуваннями гігієни.

І це зовсім не дрібниця. Ви знали, наприклад, що статус собак-помічників закріплений не лише у законодавствах окремо взятих країнах, а й у ряді угод на рівні ООН? Автор недавнього дослідження, Ясмайн Вос, науковий співробітник Утрехтського університету в Нідерландах, розповідає, що її вразив випадок, коли ветерана, який хотів взяти свого собаку-помічника на прийом до лікаря, не пустили до лікарні. «Причина полягала в тому, що собаки не гігієнічні і, отже, не повинні допускатися до медустанови. Ми вирішили з’ясувати, чи була ця причина досить вагомою, щоб виправдати таке грубе порушення закону».

Віс та її команда порівняли мікробів на собачих лапах із мікробами на взутті людей, взявши зразки з подушечок лап 50 собак та з підошви взуття їхніх власників. Одну половину пар становили звичайні домашні собаки та їх господарі, іншу- собаки-помічники з підопічними. Перш ніж було взято зразки, кожен власник вигулював свого собаку на вулиці протягом 15-30 хвилин.

Вчені шукали у зразках бактерії, які нерідко стають справжнім головним болем працівників лікарень та поліклінік, оскільки саме вони створюють найсерйозніші проблеми у госпітальному середовищі. Це насамперед ентеробактерії типу відомої E.coli, тобто кишкової палички, і Clostridium difficile, що стає причиною діареї, гострого запалення товстої кишки, а в деяких випадках навіть смерті пацієнтів.

Дивно, але лапи собак виявилися набагато чистішими, ніж підошви взуття. При тестуванні на ентеробактерії зразки, взяті з собачих лап, у 72% випадків давали негативний результат, тоді як для взуття цей показник дорівнював лише 42%. Крім цього дослідники виявили, що лапи собак загалом несли значно нижчу кількість бактерій, а найнебезпечнішу паличку C. diff. містив лише один зразок — з підошви черевиків.

От якось так. Ці результати, звичайно, не привід відкорковувати пляшки, плескати в долоні і тикати пальцем у «антиліжників», на кшталт, ага, я ж казав. Кожен власник має право на свою власну думку і, будучи дорослою людиною, цілком може зробити правильний вибір. Особисто мій інтерес до проблеми гігієни частково задоволений, хоча питання все ще залишилися.

Любіть своїх собак. А з рештою ми обов’язково розберемося.

Тебе може зацікавити