Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив про готовність розгорнути британські війська в Україні для сприяння реалізації потенційної мирної угоди, яка може призупинити бойові дії. У статті, опублікованій в Daily Telegraph, Стармер підкреслив, що він не ухвалював це рішення «легко», проте вважає, що така місія важлива для забезпечення безпеки як Британії, так і всієї Європи.
Про це розповідає KURAZH
Коментарі прем’єра про миротворчу місію
Ці слова стали першими публічними висловлюваннями Стармера щодо відправки миротворців в Україну. Вони з’явилися на фоні підготовки європейських лідерів до зустрічі в Парижі для обговорення війни, а також на тлі побоювань, що Сполучені Штати можуть укласти угоду з росією, яка суперечитиме інтересам європейської безпеки.
«Велика Британія готова відігравати провідну роль у прискоренні роботи щодо гарантій безпеки для України. Це включає подальшу підтримку українських військових, на яку Британія вже виділяє 3 мільярди фунтів стерлінгів на рік принаймні до 2030 року».
Стармер також зазначив, що готовність до розміщення британських військ в Україні не є легким рішенням, адже це пов’язано з великою відповідальністю за безпеку військових. Він наголосив на важливості забезпечення стабільності в Європі: «Кінець цієї війни, коли він настане, не може просто стати тимчасовою паузою перед тим, як [президент росії Володимир] Путін знову атакує».
Переговори в Парижі та їхнє значення
За даними The Telegraph, обговорення можливості відправки миротворців в Україну між Великою Британією та Францією відбувається на фоні зростаючої необхідності виконання потенційної мирної угоди між Україною та росією. Проте ця ідея не отримала одностайної підтримки в Європейському союзі.
Перед зустріччю у Парижі, представники США наголошували на важливості збільшення ролі Європи у забезпеченні власної безпеки. Стармер планує обговорити результати паризьких дискусій з президентом США Дональдом Трампом, ймовірно, під час їхньої зустрічі в Вашингтоні.
«Ці вирішальні дні попереду визначатимуть майбутню безпеку нашого континенту. Як я скажу в Парижі, мир приходить через силу».
Держсекретар США Марко Рубіо також підкреслив, що Україна та Європа братимуть участь у «реальних переговорах» щодо припинення війни, сподіваючись на конструктивний діалог.