Чому кішки по ночах заважають спати

by ira

Не забувайте, що кішки — нічні тварини. Коли ми лягаємо спати, коти і кішки відразу починають гасати по будинку й іноді нявкати, заважаючи спати.

Як передає KURAZH, ветеринари виділяють шість основних причин через які тварини можуть шуміти.

Вони активніші вночі

Найочевидніша причина — ваша кішка просто веде звичайний для кішок спосіб життя та активніша по ночах, ніж вдень. Точніше, основні піки її активності припадають на сутінки та на світанок, саме на той час, коли ваш сон особливо солодкий. Молоді кішки проявляють підвищену активність уночі, тому що їхні інстинкти підказують їм, що це чудовий час для полювання. Однак у міру дорослішання їхній ритм адаптується до ритму інших членів сім’ї, і це хороші новини: можливо, ви почнете висипатися.

Кішці нудно

Кішка нявкає вночі просто тому, що їй нудно, або тому, що вона не втомилася протягом дня. Якщо хочете, щоб вона була втомленішою до вечора — пограйте з нею перед сном. І навіть якщо вона дуже наполеглива, вимагаючи уваги, постарайтеся не звертати на неї увагу надто часто. Інакше вона буде наполегливішою і зовсім не дасть вам спокою.

Проблеми зі здоров’ям

Хоча зазвичай причини нічного нявкання досить прозаїчні, але причиною котячих криків можуть бути і проблеми зі здоров’ям: гіперфункція щитовидної залози або захворювання нирок.

Тож якщо ваша кішка часто нявкає по ночах і поводиться неспокійно — покажіть її ветеринару.

Старіє

Старіння впливає на всіх нас, і кішки не є винятком. У міру дорослішання, можливо, що кішка стане дезорієнтованішою. CDS (синдром когнітивної дисфункції) безпосередньо пов’язаний з впливом старіння на мозок кішки і може мати безліч симптомів, одним з яких є нічне нявкання.

Може почуватися у пастці

Якщо ваша кішка вдень гуляє на вулиці, а вночі ви тримаєте її в приміщенні, велика ймовірність того, що вона нявкає, тому що почувається в пастці. Якщо це безпечно, розгляньте можливість встановлення дверцят для кішок і випускайте їх на вулицю вночі, щоб вони могли вільно витрачати свою енергію на прогулянці.

Шлюбний період

Якщо ваша кішка або кіт не стерилізовані, то нявканням вони демонструють готовність до парування і шукають партнера. Тож якщо ви не плануєте заводити кошенят, то стерилізуйте свого вихованця, він перестане мучитися і мучити вас.

Укласти кішку або кота спати може бути складно, але можливо. Постарайтеся пограти з вихованцем перед сном, щоб він стомився і швидше заснув. І годуйте його вечерею саме перед тим, як самі вирушаєте до ліжка. Сита кішка спочатку буде зайнята вилизуванням лапок, а цей процес, як відомо, теж дуже стомливий, тому після гігієнічних процедур вона швидше заспокоїться і засне.

Увага! Цей контент має виключно інформаційний характер і не містить жодних медичних порад. З приводу прийому ліків, встановлення діагнозів та інших медичних порад зверніться до лікаря.

Тебе може зацікавити