Садівники часто сперечаються, коли краще проводити побілку: навесні чи восени. І той варіант хороший, і інший, але навесні складно спіймати момент, доки на поверхню не вийшли шкідники, інформує KURAZH.
Осіння білка в першу чергу призначена для захисту плодових дерев від сонячних опіків і морозів, які в лютому та березні через перепади температури можуть дати тріщини на корі.
Побілка служить захистом від гризунів, зайців, тому що такий ошатний вигляд не приваблює шкідників.
Проводити процедуру краще в жовтні, в останні теплі дні, після опадання листя. Щоб побілочний склад швидше висох на стовбурах дерев, виконуйте роботу в суху, безвітряну погоду.
Перед початком процедури ретельно очистить дерева від моху, лишайників та старої кори — це допоможе знищити скупчення шкідників, які приготувалися до зимівлі.
Біліть не тільки стовбур, а й скелетні гілки на одну третину довжини.
Для побілки використовують різні матеріали, але найпоширенішими залишаються вапно, крейда та фарба.
Якщо ви вирішили використовувати вапно, то пам’ятайте, що негашене, воно може бути дуже агресивним, тому обов’язково дотримуйтесь пропорцій, щоб не нашкодити рослинам. Негашене вапно розбавляють до консистенції густого молока: 3 кг на 10 л води.
Гашене вапно не захищає дерева від шкідників та захворювань, тому до нього додають мідний або залізний купорос — 300 г на 10 л суміші.
Крейда є гарним матеріалом, тому що вона безпечна для молодих пагонів. Щоб крейдяне покриття не змивалося під час дощу, додайте до розчину 100 г клею ПВА або будь-якого казеїнового клею.
Для приготування розчину візьміть 3 кг крейди на 10 л води — консистенція рідкої сметани.
Садова фарба — сучасний і безпечний засіб, який хоч і коштує дорожче, але зберігає всі захисні функції протягом усього сезону.
Деякі садівники використовують фасадну фарбу з додаванням препаратів від шкідників, що також дає відмінний результат.
Побілка дерев оберігає ваш урожай від капризів природи, нашестя шкідників та хвороб, тому робити її треба обов’язково.