Чому виникає часте сечовипускання під час вагітності: пояснення

by ira

Часте сечовипускання є одним із найпоширеніших ранніх симптомів вагітності, який починається в першому триместрі, приблизно на 4-му тижні (або час, коли у вас будуть місячні). Більшість жінок виявляють, що їм доводиться бігати в туалет ще частіше на пізніх термінах вагітності, приблизно з 35-го тижня. Нічні відвідування туалету також мають тенденцію до збільшення протягом третього триместру.

Про це повідомляє KURAZH з посиланням на nashamama.

Що викликає часте сечовипускання під час вагітності?
Причиною надмірного сечовипускання є гормон вагітності hCG, який посилює приплив крові до області таза.

Хоча цей кровообіг може бути корисним для збільшення сексуального задоволення під час вагітності (якщо у вас є настрій), він не дуже хороший для тривалих поїздок в автомобілі: ХГЛ також збільшує приплив крові до ваших нирок, які під час вагітності стають більш ефективними.

Оскільки ваші нирки покращують свою роботу, ваше тіло швидше позбавляється від відходів (включаючи організм дитини, оскільки ви будете мочитися за двох).

Ваша зростаюча матка також несе певну відповідальність за ваші пробіжки у ванну, оскільки вона чинить тиск на сечовий міхур, даючи йому менше місця для зберігання сечі.

Ближче до кінця третього триместру, коли ваша дитина готується до пологів, голівка «опускається» вниз у таз і прямо тисне на ваш сечовий міхур — це означає, що у вас буде більше, ніж будь-коли, бажання йти в туалет.

Зокрема, для нічного сечовипускання набряклі ноги та щиколотки також можуть відігравати певну роль. Коли ваше тіло поглинає рідину з ваших ніг під час сну, ця рідина використовується для утворення сечі.

Що робити з частим сечовипусканням під час вагітності?
Оскільки підвищене утворення сечі є частиною нормальної вагітності, немає жодних стратегій, які могли б повністю вирішити часте сечовипускання, але є деякі речі, які ви можете зробити, щоб зменшити це.

Спробуйте повністю спорожнити сечовий міхур, нахиляючись вперед під час сечовипускання, щоб, сподіваємося, вам потрібно було менше ходити в туалет.

Крім того, не скорочуйте споживання рідини, думаючи, що це не дасть вам потрапити у ванну. Під час вагітності ваше тіло та ваша дитина потребують постійного надходження рідини. Крім того, зневоднення може призвести до інфекцій сечовивідних шляхів.

Чи можна запобігти частому сечовипусканню під час вагітності?
Окрім повного спорожнення сечового міхура кожного разу, коли ви йдете у ванну, спробуйте ці прийоми, щоб зменшити частоту сечовипускань:

Відмовтеся від діуретиків, таких як кофеїн. Вони змусять вас мочитися ще частіше.
Не пийте перед сном. Якщо вам доводиться часто вставати, щоб сходити в туалет протягом ночі, спробуйте обмежити споживання рідини безпосередньо перед сном.

Увага! Цей контент має виключно інформаційний характер і не містить жодних медичних порад. З приводу прийому ліків, встановлення діагнозів та інших медичних порад зверніться до лікаря.

Тебе може зацікавити