Головна Новини Чи доречні подорожі під час війни: пояснення експертів

Чи доречні подорожі під час війни: пояснення експертів

by ira

Під час війни більшість українців намагаються відновлювати економіку країни, допомагати ЗСУ та займатися волонтерством. Проте людський ресурс не нескінченний, тому кожному з нас потрібно подбати про якісний відпочинок.

Про це розповідає KURAZH

Цьогоріч літня відпустка істотно відрізнятиметься через безліч нюансів, які виникли внаслідок повномасштабної війни в Україні. Зокрема, велику роль відіграє психологічний аспект, осуд з боку суспільства, закритий повітряний простір та платоспроможність. Про це пишуть Факти ICTV, передає KURAZH.

Чи доречно відпочивати в умовах війни

В ексклюзивному коментарі Фактам ICTV психолог Ольга Кисленко зазначила, що планування відпустки під час війни є абсолютно нормальним, оскільки людям потрібно продовжувати жити.

– Якщо всі поляжуть у депресіях, ми перестанемо розвиватися і до чогось прагнути. Якщо ви відчуваєте потребу в подорожі і маєте ресурс, навіщо заковувати себе у в’язницю? Не потрібно вмикати стан жертви там, де це не актуально. Якщо є можливість – живіть. Ніколи не буде підходящого моменту, головне – ваша реакція і адаптація щодо подій, – переконує психолог.

Для того, щоб побороти почуття провини та абстрагуватися від можливого осуду суспільства, потрібно запитати себе: А чого хочу я? Для чого я живу?

– Якщо ви живете для інших, можете робити тільки те, що хоче суспільство. Якщо для себе, визначте свої кордони, і якщо хтось вас засуджує, робіть правильні висновки і не давайте іншим втручатися у ваш простір, – каже психолог.

Ольга наголосила на тому, що люди, які не відпочивають – більше схильні до захворювань. Тому насамперед потрібно думати про своє здоров’я, оскільки постійне перепрацювання та стрес можуть призвести до емоційного вигорання, неврозу та низки інших хвороб.

Чи варто їхати за кордон під час війни

За словами турагентки Оксани Юренц, зовнішній туризм зараз дуже слабенький, оскільки повітряний простір над Україною закритий і більшість чоловіків невиїзні.

У зв’язку з цим туристичні компанії пропонують українцям автобусні тури як до європейських країн, так і до сонячної Греції, Болгарії, Туреччини чи Єгипту. У такому випадку рекомендують виділяти ще дві доби на дорогу, оскільки шлях автобусом до Болгарії займає від 19 до 24 годин, а до Греції  – близько 32 годин.

Тим, кого виснажує дорога автобусом, туроператори можуть запропонувати лише варіанти з вильотом з Молдови, Польщі чи країн Балтики. Також можна взяти комбінований тур, де переліт та проживання у готелі буде прораховуватися окремо.

Тебе може зацікавити