Чим хворіли діти Стародавнього Єгипту: досліди вчених

by ira

Команда палеонтологів та медичних експертів з Німеччини, США та Італії вивчила мумії дітей із Стародавнього Єгипту та з’ясувала, чим вони хворіли. За словами дослідників, найпоширенішим захворюванням була анемія.

Як передає KURAZH, про це повідомляє Phys.org.

У ході дослідження вчені зосередили увагу на дітях, які померли до досягнення дорослого віку, та були муміфіковані. Муміфікація дозволяє зберегти останки у спосіб, неможливий, якби вони були просто поховані. Разом з тим дослідження необхідно провести так, щоб не розгорнути пов’язки мумії. Тобто вченим потрібно за допомогою сучасних інструментів зазирнути за них.

Вчені провели комп’ютерну томографію останків 21 дитини від одного до 14 років. У семи дітей дослідники помітили патологічне збільшення склепіння черепа – частини, де знаходиться мозок. Воно зазвичай пов’язані з анемією.

Як правило, анемію викликає недоїдання. Воно призводить до зниження вироблення еритроцитів, тобто до мозку та інших частин тіла надходить недостатньо кисню. Люди з анемією, як правило, страждають від інших проблем, таких як дефіцит заліза, кровотечі у шлунково-кишковому тракті, запалення та хронічні інфекції через ослаблену імунну систему.

Дані комп’ютерної томографії не дозволяють сказати, чи стала анемія причиною смерті дітей. Але вчені вважають, що вона була одним із чинників.

Вчені також виявили дитину, яка страждала на таласемію, при якій організм не може виробляти гемоглобін. У неї також був збільшений язик. За словами дослідників, дитина прожила менше року і, ймовірно, страждала від багатьох розладів, які супроводжують захворювання.

Тебе може зацікавити