Чим небезпечні дрібні мошки на кухні та як їх позбутись

by ira

Маленькі неприємні мошки, які з’являються на кухні, можуть бути проблемою в будь-який час року. Однак особливо багато незручностей вони приносять влітку, і позбутися від них може бути завданням не таким простим, інформує KURAZH.

Поява та потенційна небезпека мошок

Фруктові мошки, відомі також як кухонні або дрозофіли, мають жовто-червоний або коричневий колір і невеликий розмір. Вони відзначаються високою плодючістю, при цьому самка може відкласти до 1,5 тисячі яєць за добу.

Ці комахи можуть проживати у сміттєвих відрах, вологих старих губках та ганчірках, каналізаційних раковинах, в невідкритих пляшках з вином або соком, а також у дозрілих фруктах.

В цілому вони не становлять великої загрози, але, якщо їхні личинки потраплять у організм людини, можуть спричинити розлади кишечника.

Хоча ці невеликі комахи можуть здаватися безвинними, вони можуть бути не лише натяком для мешканців дому, завдяки своїй нахабності лізти в продукти та вирушати до відра для сміття. Фактично мошки можуть переносити різні хвороби та сприяти швидкому псуванню продуктів.

Важливі правила при появі мошок

Уникайте скупчення сміття. Розділяйте органічні та неорганічні відходи. Виносьте органічне сміття щодня.

Змінюйте частіше губки для посуду та рушники. Ганчірки та губки накопичують вологу і є сприятливим місцем для різних бактерій, грибків, а також для мух та мошок, які там відкладають яйця.

Не залишайте брудний посуд. Якщо ви хочете позбавитися шкідників, мийте посуд відразу, навіть якщо немає часу і ви дуже втомилися. Якщо є посудомийка – прибирайте посуд відразу ж.

Усуньте витік води. Перевірте свою сантехніку щодо витоків. Якщо виявите поломку, то одразу ремонтуйте. І перевіряйте стан труб та раковини хоча б раз на пару тижнів.

Не залишайте продукти відкритими. Жодних відкритих соків, солодких напоїв у пляшках чи склянках. Не ставте фрукти у вазі на стіл, якщо у вас є мушки. Перевіряйте якість продуктів і регулярно викидайте те, що заражене або зіпсоване.

Мийте лотки та миски тварин. Чистота посуду ваших улюбленців допоможе зберегти здоров’я не лише їм, а й вам.

Як прибрати мошок народними засобами

Оцет

Змішайте 0,5 л води та 100 мл 9% оцту. Протріть цим розчином усі вікна, двері та поверхні, де збираються мушки.

Базилік та м’ята

Ці аромати дуже приємні для людей, але комах вони не тішать. Поставте на кухні горщик з м’ятою або базиліком. Можете і для готування використовувати й комах відлякаєте.

Можна використовувати аромалампу з ефірними оліями. Мошки не люблять запаху розмарину, іланг-ілангу, лаванди або евкаліпту.

Пастка у пляшці

Зробіть саморобну пастку. Розріжте пластикову пляшку навпіл. Змішайте 50 г цукру з гарячою водою, дочекайтеся, поки охолоне, перелийте в пляшку.

Додайте 1 г дріжджів. Просвердліть отвори, щоб мошки могли потрапити усередину. Переверніть і вставте шийкою вниз другу частину пляшки, яку ви відрізали. Примотайте скотчем.

Всередину можна налити солодке вино, покласти солодкі фрукти. Фокус у тому, що мошки всередину залетять, а вибратися не зможуть.

Лимон та гвоздика

Розріжте лимон навпіл, застроміть у м’якоть кілька зірочок гвоздики. Цей натуральний репелент відлякає всіх комах в окрузі, у тому числі комарів.

Тебе може зацікавити