Чисті вікна без розводів: вісім способів

by ira

Найкраще мити вікна у теплу безвітряну й похмуру погоду. Річ у тім, що у сильну спеку мийний засіб буде сохнути надто швидко і ти банально не будеш встигати витирати його так, щоб не залишалось розводів.

Перед тим, як приступити до очищення, видаліть пил, не намочивши його. Багато опускають даний етап. Для цього скористайтеся не надто жорсткою щіткою (щоб не подряпати поверхню). Слід вибрати м’яку тканину без ворсу, яка добре вбирає воду.

Миття вікон без розводів

  • Оцет

Щоб приготувати мийний розчин з оцту, потрібно змішати склянку теплої води та 50 мл оцту. Такий засіб буде мультифункціональним, бо врятує від розводів та відлякає комах, які несуть великий вклад у забруднення вікон. Даний мийний засіб найзручніше наносити за допомогою розпилювача, а витирати вікно насухо м’якою ганчіркою чи серветкою.

  • Лимон або лимонна кислота

Якщо ти не фанат запаху оцту, можна замінити його лимоном або лимонною кислотою. Для отримання по-справжньому лимонного мийного засобу — розчини 50 мл лимонного соку у склянці води, після чого нанеси розчин на скло за допомогою пульверизатора та протри м’якою сухою ганчіркою. Як бонус — по всьому дому буде приємно пахнути цитрусами.

  • Крохмаль

Дивовижно, але факт — крохмаль допомагає впоратись з неймовірно забрудненими пилюкою вікнами та уникнути розводів. Для приготування розчину використай 1 столову ложку крохмалю та 1 літру води. Нанеси суміш на вікна, протри губкою та залиш до повного висихання. Після цього протри сухою ганчіркою, щоб позбутись залишків крохмалю.

  • Газетний папір

Цей спосіб є одним з найстаріших. Він полягає у тому, щоб після протирання основних забруднень мильним розчином (про який ми розповіли на початку у пункті “Як краще мити вікна?”), використати зім’ятий газетний папір для бездоганного блиску вікон. Річ у тім, що такий папір чудово вбирає вологу, що позбавляє розводи будь-яких шансів на існування.

  • Сіль

Звичайна сіль здатна чудово впоратись з незначними забрудненнями та надати склу неймовірний блиск. Щоб приготувати сольовий розчин, розчини 2 столові ложки солі у склянці води. Помий скло отриманим розчином використовуючи ганчірку з мікрофібри.

  • Мийний засіб + оцет

Змішай 0,5 л води, 70 мл оцту та чайну ложку засобу для миття посуду. Отриманим розчином старанно помий вікна, відтираючи усі забруднення. Після цього сполосни поверхню водою та витри насухо.

  • Чай

Чайний настій також має хороші властивості для боротьби з брудом. Для розчину необхідно підготувати чашку міцного чайного настою і додати до нього 3 столові ложки оцту. Цю суміш потрібно нанести на скло за допомогою розпилювача, протерти скло ганчіркою та промити чистою водою. Далі можна натерти вікна до блиску за допомогою газетного паперу.

  • Перманганат калію — марганцівка

Розчини у воді кілька ложок марганцівки, щоб утворився розчин світло-рожевого кольору. Уважно прослідкуй, щоб усі кристали розчинились у воді та ні в якому разі не потрапили на скло.

Тебе може зацікавити