Дієві поради, як краще зберігати хліб вдома

by ira

Хліб завжди є в кожній оселі, адже без хліба будь-яка навіть найвишуканіша і найсмачніша страва вже і не така смачна, і не така ситна.

Як інформує KURAZH, podskazok.net розповідає, як краще зберігати хліб вдома, щоб він не зіпсувався, не став черствим і твердим, як камінь і не обзавівся цвілевим грибком, через який хліб уже не можна вживати.

Хліб завжди був головним атрибутом успішного господарства та гарної господині. Кожна хазяйка в кожному будинку повинна була вміти пекти хліб, це було одним із головних критеріїв вибору нареченої у поселенні. Його викидати завжди було гріхом. Наші мудрі пращури знали як правильно вирощувати пшеницю і жито, знали вони також і як правильно зберігати хліб в будинку, як його можна захистити від цвілі та передчасного черствіння. Є деякі способи та секрети, які допоможуть зберегти хліб на кілька днів свіжим, смачним та ароматним.

Як зберігати хліб вдома

 • Для початку слід відкрити нехитрий секрет правильного зберігання хліба вдома, який використовували наші прабатьки: візьміть за правило нарізування хліба не з краю, а з середини, а потім поєднати дві половинки зрізами один до одного. Це найефективніший спосіб надовго зберегти хліб смачним та свіжим.
 • Також хліб слід зберігати по-старому, загорнувши його в лляний рушник або полотняну тканину.
 • Також буханець хліба весь тиждень залишатиметься м’яким і ніжним, якщо його зберігати в білій тканині або обгорнутому в чистий білий папір.
 • Можна зберігати хліб у целофановому пакеті з дірочками, однак, вдруге зберігати хліб та різні хлібобулочні вироби у такому пакеті не можна.
 • Протягом 5 днів можна зберігати хліб у звичайному целофановому пакеті.
 • Свіжу випічку можна покласти в чисту і суху каструлю, обов’язково щільно закривши її кришкою. Покладіть у каструлю зі свіжою випічкою свіже яблуко, випічка буде довше залишатися свіжою та ароматною, але пам’ятайте, що зберігати її можна лише 2-3 дні.
 • Хліб довше збережеться, якщо поруч із ним покласти шматочок картоплі, яблука або трохи солі.

Як зберігати хліб у хлібниці

У добрій дерев’яній хлібниці з високоякісної деревини випічка може зберігатися тиждень. За дерев’яними хлібницями потрібно правильно доглядати, щоб вони не відволожилися. Рекомендується купувати дерев’яні хлібниці з ялівцю або берести, адже ці матеріали є чудовими природними антисептиками.

Також добрими сучасними хлібницями є металеві, тому що вони мають хороші теплові властивості та практично не вбирають різні запахи. Пластикові хлібниці ненадійні та недовговічні.

Білий і чорний хліб рекомендується зберігати окремо, оскільки житній хліб має більш високу вологість. Тому краще купити хлібницю з 2-3 секціями. Раз на тиждень хлібницю потрібно мити і добре висушувати. Знизити вологість у хлібниці можна, поклавши в неї шматочок цукру, очищену картоплину або часточку яблука.

Чи можна зберігати хліб у холодильнику

 • У холодильнику хліб зберігати можна, але краще це робити в чистому мішечку або новому паперовому впакуванні. В крайньому разі його можна покласти в поліетиленовий пакет з дірочками.
 • Бажано в кожен пакетик із хлібом перед зберіганням у холодильнику покласти по щіпці солі в марлі, яка відлякає цвілеві бактерії.
 • У морозильній камері хліб рекомендується зберігати у нарізаному на порційні шматочки вигляді та кожен такий шматочок потрібно загорнути у фольгу. У морозилці хліб може зберігатись до місяця.
 • Не можна зберігати у холодильнику хліб із цвіллю — грибок в такому разі перекинеться на інші продукти у холодильнику.
 • Не можна відправляти в холодильник ще гарячу випічку — може зламатися компресор.

Щоб вдома завжди був свіжий хліб, намагайтеся не купувати його занадто багато про запас. Якщо хліб зачерствів, можна зробити з нього смачні грінки на сніданок або погодувати птахів біля будинку — голуби та горобці будуть дуже вдячні вашому частуванню. Хліб завжди можна купити в хлібному або звичайному магазині, а ще краще пекти його вдома, адже зараз продаються чудові хлібопічки, які значно спрощують процес випікання смачного та корисного хліба в домашніх умовах.

Тебе може зацікавити