Дотримуйтесь цих правил і ви полюбите себе: що робити

by ira

Любов до себе — один із ключових моментів для щасливого та гармонійного життя.

Багато людей з низькою самооцінкою страждають від невпевненості в собі, тому що піддавалися емоційному або психологічному насильству від оточення.

Як кажуть, якщо не можеш змінити обставини – зміни ставлення до них.

Навчіться приймати себе

Щоб підняти самооцінку, вам буде потрібно, передусім, освоїти практику прийняття. Повністю і чесно оцінювати себе. Прийняття – це, навпаки, виявлення недоліків і робота з їх виправлення.

Ви повинні сказати собі: «Я недосконалий. У мене є свої недоліки, як і у всіх інших. Іноді я реагую на них з гнівом і злістю, інший раз – відступаю від проблеми і мені соромно. Але я прагну стати кращою людиною, проявити велику мужність, стійкість та почуття власної гідності. Я людина, у мене можуть бути сумніви і помилки. Але я повинен не боятися слухати, що про мене говорять інші люди. Адже іноді їх висловлювання допомагають рости як особистість».

Розвиток впевненості

Насправді, підняти самооцінку так само важливо, як і розвинути впевненість у собі. Успіх у житті є результатом наполегливості і віри в те, що ви здатні досягати великих цілей. Те, як ви сприймаєте світ і відчуваєте його, безпосередньо впливає на ваш настрій. Тому дуже важливо намагатися уникати негативних думок. Деякі подібні думки неминучі, але ви можете вибрати, як на них реагувати. Коли ви потрапляєте в складну ситуацію або під обстріл жорстокої чужої думки, пам’ятайте про свої сильні сторони. А також про те, що ви вже проходили важкі часи і що вам вдалося перенести їх гідно.

Знаходьтесь тут і зараз

Одна з найбільш відомих проблем полягає в тому, що люди часто зациклюються на своєму минулому. Вони не бажають залишатися в теперішньому моменті і його проживати щасливо. Вони хочуть повернутися назад і виправити помилки.

Мозок сприймає емоційно яскраві події в минулому, як ніби вони відбувалися тут і зараз. Тому, коли ви приділяєте занадто велику увагу минулому, ви тим самим змушуєте мозок виділяти нейрохімічні речовини, призначені для захисту. До речі, постійна провокація захищатися може призвести до неспокою, депресії і відчуття, що погане завжди за рогом.

Щоб підняти самооцінку, треба вміти зосереджуватися на красі вашого оточення. Регулярно гуляйте на природі, відчувайте сонячне світло на своєму обличчі, помічайте колір дерев і квітів, спостерігайте за заходом і світанком, звертайте увагу на радість тварин. По суті, отримуйте задоволення від простих речей в житті, які відбуваються прямо зараз.

Фіксування позитивних моментів

Починайте свій день з запису 5 речей, які принесли (або приносять цієї миті) вам радість і задоволення. Вони не повинні бути монументально важливими – будь-які моменти, які мають для вас якесь значення. Наприклад, це може бути якийсь приємний телефонний дзвінок. А також зустріч з кращим другом, смачна вечеря, цікавий фільм. Ця вправа допоможе пам’ятати про щасливі аспекти вашого життя і цінувати їх. Коли настане тимчасово важкий період життя, з його допомогою ви зможете не впасти духом і утримати свою самооцінку на належному рівні.

Самовдосконалення

Це не означає, що ви повинні почати частіше критикувати себе та піддавати сумніву кожен вибір. Навпаки, це означає, що ви станете трохи м’якшими, передусім, по відношенню до себе. Ви навчитеся бути терплячими, прощающими і розуміючими, менш різкими по відношенню до себе та інших. Інакше кажучи, кращими, ніж ви були вчора, минулого тижня або в минулому місяці. Спробуйте змінити свої невдачі, розглядаючи їх як можливості для зростання.

Самовдосконалення в поєднанні з практикою усвідомленості можуть бути дуже ефективними у вихованні почуття власної гідності і внутрішньої задоволеності.

Усвідомлений підхід до себе

Розвиток уважності – простий спосіб помічати свої думки за мірою їх виникнення і оцінювати їх. А ось усвідомленість дозволяє розпізнавати, які з них – це просто інтелектуальний потік, а на яких варто зупинитися. Запам’ятайте, що людина – це не її думки, а те, що їх помічає. Саме тому вам вирішувати, як реагувати на внутрішні монологи або діалоги.

Постарайтеся протягом дня відстежувати механізм появи тих чи інших думок, у відповідь на що вони виникають. Щоб підняти самооцінку, особливо важливо звертати увагу на негативні розмови з собою. Якщо ви часто говорите собі, що ви не можете виконати, що ви недостатньо гарні, то однозначно ви концентруєтеся зовсім не на тих посиланнях. Вам потрібно навчитися розвивати конструктивний внутрішній діалог, який дозволить переорієнтувати такі думки.

По-перше, слід запам’ятати, що думки – просто думки (вони не обов’язково означають істину і не є оцінкою вашої особистості). По-друге, перестати автоматично реагувати на всі думки, розуміючи, що вони завжди скороминущі/тимчасові.

Можете поєднувати тренування усвідомленості з вправами глибокого дихання або медитацією, які корисні для заспокоєння розуму, синхронізації вашого внутрішнього і зовнішнього світів і створення сприятливого психофізичного стану.

Перераховуйте свої досягнення

Подумайте про все, чого ви досягли (навіть найбільш незначні, але важливі для вас речі) і запишіть їх. Складіть список справ і досягнень, якими ви пишаєтеся. Це можуть бути успіхи в навчанні, на роботі, у повсякденному житті, в роботі над собою. Якщо ви, наприклад, написали цікаву доповідь, зробили правильний звіт або навчилися не сутулитися, похваліть себе за це.

Віра у свої права та можливості

Кожен день нам надається можливість працювати над формуванням нових переконань. Вони можуть сприяти самопізнанню, розвитку і самоповазі.

Прийняття позитивного переконання «я можу це зробити, я зробив усе, що міг, враховуючи обставини» має вирішальне значення для підвищення вашого почуття власної гідності. А ось невірні або різкі коментарі про вашу особистість завадять вам реалізувати свій справжній потенціал.

Люди, які по-справжньому щасливі, успішні і знаходяться в мирі з самими собою, не були народжені такими. Більше того, вони присвятили багато часу і віддали купу сил на важку роботу зі створенню того варіанту, яким вони насолоджуються. До того ж цей стан необхідно постійно підтримувати.

Розвиток глибокого і правдивого відношення до себе – часто повільний і важкий процес. Але без нього неможливо виховати адекватне сприйняття себе і підняти самооцінку. Не дозволяйте собі засмучуватися, якщо ви не відразу побачите позитивні результати після реалізації способів, перерахованих тут.

Увага! Цей контент має виключно інформаційний характер і не містить жодних медичних порад. З приводу прийому ліків, встановлення діагнозів та інших медичних порад зверніться до лікаря.

Тебе може зацікавити