Головна Новини Кішка не хоче сидіти на руках: основні причини та у чому вина господаря

Кішка не хоче сидіти на руках: основні причини та у чому вина господаря

by Max

Кожен господар неодноразово брав вихованця на руки, проте далеко не завжди той сприймав це спокійно. Отже, чому кішки не люблять сидіти на руках? Спробуймо виділити основні причини, інформує KURAZH.

Про це розповідає KURAZH

Вік

Кошеня як дитина — йому цікаво все довкола: звуки, шарудіння, рухи — це одна з головних причин, чому кошенята не люблять сидіти на руках, адже все це заважає впізнавати нове та знайомитися зі світом.

Особливості темпераменту

Всі люди різні, але й кішки теж: деякі самі активно вимагають від господарів «обіймашок», а інші більш стримані і надають перевагу особистому простору (але це не означає, що вони менш люблять своїх господарів). Це нормально, це треба просто сприйняти як даність.

Неприємні спогади/асоціації

Багато досліджень показали, що у кішок добре розвинена довготривала пам’ять — вони можуть запам’ятовувати інформацію протягом останніх 5-7 тижнів, а деякі події пам’ятають все життя. Як ми знаємо, у пам’яті відкладаються не лише позитивні, а й негативні спогади, і це ще одна причина, чому кішки не люблять сидіти на руках. Можливо, мурчик пам’ятає щось неприємне, пов’язане з тим, що його взяли на руки, і тепер уникає цієї ситуації.

Дискомфорт

Деякі коти не люблять сидіти на руках, бо цінують свою зону комфорту. Органи почуттів у них розвинені набагато краще, ніж у людей, тому сильний запах, шум, тактильно неприємний одяг — все це може відштовхнути кішку від людини. Інша причина — це страх висоти чи втрати рівноваги, у цьому стані кішки, як і люди, починають нервувати та відчувати дискомфорт.

Важливо пам’ятати, що кішки постійно контролюють навколишнє оточення — це прояв як самозахисту, так і інтересу. Погодьтеся, це не так легко зробити, якщо тебе тримають на руках, тому якщо ви вирішили взяти кішку на руки, варто робити це так, щоб вона почувалася вільно і в будь-який момент могла піти.

Варто мати на увазі, що будь-який примус до рук проти волі кішки лише посилить ситуацію. Водночас спробувати привчити пухнастика до рук можливо. Для цього необхідно запастися терпінням і діяти так.

  1. Погладжуйте кішку, поки вона не відходить від вас (не варто бігати за нею і нав’язувати ласку — це лише погіршить ситуацію).
  2. Спробуйте заманити її на коліна ласощами, якщо кішка застрибне, пригостіть її і погладьте так, щоб стрибок до вас на коліна асоціювався з чимось приємним.
  3. Якщо кішка погодилася затриматись у вас на руках, не потрібно утримувати її силою. Дискомфорт та стресовий стан можуть перебити приємні асоціації, і всю роботу з налагодження контакту доведеться розпочинати спочатку. Потрібно дати кішці свободу, показати, що вона в безпеці і може піти, коли їй заманеться.

Підсумовуючи, варто сказати, що важливо завжди проявляти терпіння та повагу, розбиратися, чому кішка чи кошеня не люблять сидіти на руках. Виходячи з цього, потрібно розробити план дій — це допоможе налагодити гармонійні стосунки з чотирилапим другом.

Тебе може зацікавити