Гриби наші предки любили збирати споконвіку. Не дивно, що з цього приводу існує безліч народних прикмет і забобонів. Наприклад, чи знаєте ви, коли, за народними повір’ями, не варто йти в ліс по гриби?
У високосний рік
Вважається, що в такий рік із землі піднімається все погане, у тому числі й нечисть, і гриби все це вбирають. Тому, якщо зібрати у такий час гриби та принести додому, накличеш лихо і на себе, і на близьких, інформує KURAZH.
Сучасні дослідники вважають, що це забобон виник не на порожньому місці: за чотири роки у будь-якого гриба грибниця вироджується, і врожай може виявитися отруйним. Щоправда, не факт, що це станеться саме у високосний рік.
При спадному Місяці
Вважається, що на спадний Місяць ходити в ліс по гриби марно: здобуток виявиться дуже мізерним. А ось на Місяць, що росте, вас чекає багатий здобуток: “Місяць росте — по гриби йти, Місяць спадає — вдома сидіти”.
Якщо взимку було мало снігу
Можете, звичайно, сходити по гриби, але в такому разі в літній та осінній період не варто сподіватися на рясний грибний урожай. І навпаки, якщо зима снігова та сувора — буде добрий урожай грибів.
Не можна ходити по гриби навесні
Ранньою весною можна знайти в лісі торішні гриби, що перезимували під снігом. Однак збирати їх не рекомендується: як тільки сніг сходить, гриби швидко псуються.
Якщо сироїжки з’явилися в лісі раніше від білих грибів
Як показує практика, у цьому випадку сезон для грибників буде невдалим.
Якщо опеньки з’явилися надто рано.
В цьому випадку походи по гриби також виявляться не надто вдалими. Грибів наберете, та мало.
Якщо не було дощів
Як відомо, гриби ростуть у дощ. Якщо літо видалося посушливим, ходити по гриби безглуздо, їх не буде.
Не можна ходити по гриби вдень
Затяті грибники вирушають на «тихе полювання» рано-вранці. Народна мудрість свідчить, що любителі раннього вставання не повернуться з лісу без здобутку, а на тих, хто вирішив довше повалятися в ліжку, чекають одні мухомори. Втім, ніякої містики в цій прикметі немає: поки ви спатимете, інші грибники все зберуть!
Як бачите, більшість повір’їв пов’язані з природними явищами природи та мають цілком раціональне пояснення, тому є сенс їх враховувати.