Магнітні бурі триватимуть до 9 жовтня: що потрібно знати

by ira

За оновленим прогнозом фахівців, на нас чекає ще декілька днів сильного геомагнітного шторму.

Як повідомляє KURAZH, про це заявили у Meteoagent.

Що таке магнітна буря

Це процес, при якому відбуваються викиди сонячної енергії. Вибухи різної потужності виникають у вигляді сплесків та спалахів сонячної маси. Сонячна енергія при цьому розсіюється у різних напрямках, зокрема й у бік Землі.

Енергія складається із заряджених частинок (протонів та електронів), які дуже швидко переміщуються у просторі. При зіткненні із магнітосферою Землі вони провокують геомагнітну активність.

Наслідки такого зіткнення бувають різні й залежать від інтенсивності магнітної бурі. Невеликі коливання зазвичай не відчутні, а ось бурі вище К-індексу 5 можуть призвести до полярних сяйв, порушень роботи супутників, GPRS, електромереж, мобільного зв’язку. І багато людей чутливі до таких коливань, вони в такі дні відчувають погіршення самопочуття, головний біль.

Що відомо про магнітну бурю

За даними супутникових систем NOAA, TESIS та міжнародних метеорологічних лабораторій у всьому світі, потужна магнітна буря К-індексу 5 охопила Землю ще 3 жовтня.

Вона мала піти на спад до 5 жовтня. Але за оновленим даним ця буря затяглася і її вплив триватиме 6, 7 та 8 жовтня. У спокійний стан магнітосфера прийде, за попередніми прогнозами, лише 9 жовтня.

Як магнітні бурі впливають на людину

Вчені всього світу не мають єдиної думки щодо впливу магнітної бурі на людство. Хоча існує багато досліджень, які підтверджують взаємозв’язок між погіршенням самопочуття у людей та магнітними бурями.

У такі дні люди значно частіше звертаються за допомогою до лікарів, особливо до кардіологів. Найчастіші скарги в такі дні:

  • Головний біль, мігрень, запаморочення
  • Порушення сну – безсоння чи сильна сонливість
  • Загальне погіршення самопочуття
  • Швидка стомлюваність, слабкість, порушення концентрації
  • Підвищена тривожність, пригніченість, дратівливість і навіть агресія

Але найбільшу небезпеку магнітні бурі можуть становити для астронавтів, які знаходяться поза захисним екраном земної атмосфери. Вони можуть зазнавати впливу високого рівня радіації, і це в рази збільшує ризик розвитку раку.

Що рекомендують лікарі:

  • Повноцінно висипатися і дотримуватись нормального режиму дня, більше відпочивати
  • Дотримуватись нормального раціону харчування, пити достатньо води
  • Здійснювати прогулянки на свіжому повітрі
  • Зменшити фізичні та психоемоційні навантаження
  • При погіршенні самопочуття або загостренні хронічних захворювань звертатися за допомогою до медиків

Тебе може зацікавити