На Евересті знайшли мікробів, які пристосувалися до найекстремальніших умов на Землі

by Max

Вчені заявили про те, що альпіністи, які щороку розбивають табір і йдуть підкорювати Еверест, приносять з собою мікробів, які потім залишаються на найвищій горі у світі. І вони можуть опускатися в лунки для того, щоб вижити в місцевих суворих умовах, повідомляє KURAZH із посиланням на Science Alert.

Дослідникам вдалося культивувати бактерії та гриби, виділені з гірських відкладень. Здебільшого вони перебувають у сплячому стані, але, швидше за все, були принесені сюди з більш сприятливих регіонів.

Дослідження може пролити світло на вплив, який мають туристи та альпіністи на Еверест.

Висотні умови Евересту є одними з найекстремальніших на Землі. Південне сідло, де дослідницька група на чолі з екологом-мікробіологом Ніколасом Драгоне з Університету Колорадо в Боулдері зібрала зразки ґрунту, знаходиться на висоті близько 2300 метрів над рівнем моря.

Дослідники з подивом виявили, що навіть мікроби, які звикли до теплого та вологого середовища носа та горла людини, такі як стафілококи та стрептококи, можуть перебувати у стані спокою та виживати у суворих, холодних та сухих умовах.

«У мікробіомі Евересту застиг людський підпис, навіть на такій висоті. Якщо хтось навіть просто висморкався чи закашлявся, це може залишити слід», — заявив один з авторів роботи Стівен Шмідт, мікробний еколог з Каліфорнійського університету у Боулдері.

У ході дослідження вчені секвенували генетичний матеріал з ґрунту, щоб виділити конкретні види мікробів. Раніше вони вже вивчали зразки ґрунту з Анд, Гімалаїв та Антарктиди, але, за їхніми словами, це перший випадок, коли зразки, взяті на цій височині, показали переконливі докази існування мікроорганізмів, пов’язаних з людьми.

Зазвичай у такому ворожому кліматі можуть вижити лише найстійкіші організми. Але вчені відзначають, що генетичні послідовності, виділені із ґрунту, були ідентичні генетичним послідовностям звичайних видів, які зазвичай колонізують нашу шкіру та рот.

Більше того, зразки були взяті на відстані 170 метрів від місця, де альпіністи зазвичай зупиняються в таборі.

Більшість мікробів, таких як ті, які люди переносять на великі висоти, впадають у сплячку або вмирають при дії таких екстремальних умов, але, згідно з попередніми дослідженнями, деякі організми можуть рости протягом коротких періодів доступності води на висотах.

Зазвичай температура повітря на Південному сідлі не піднімається вище за -10 градусів Цельсія, тому присутність води тут малоймовірна. Але в останні роки температура на Евересті стрімко зростає. 2022 року на Південному сідлі було встановлено рекорд – температура піднялася до -1,4 градуса Цельсія.

Ця тенденція може призвести до того, що в майбутньому організми вийдуть зі сплячки та стануть активними.

Тебе може зацікавити