Чи набридла вам влітку вранці набряклість повік чи обличчя загалом?
Якщо ви відповісте “Так!” хоча б на одне з двох питань — раджу уважно читати все, що я вам зараз розповім, інформує KURAZH.
Важливо! Перед зміною харчування та корекції дефіциту гормону обов’язково проконсультуйтеся зі спеціалістом.
Три роки тому я записалася до дуже гарного косметолога на консультацію. Мені набридли прищі на обличчі, які з’являлися перед місячними. А коли вони проходили — у мене залишалися після них червоні плями. Здивувало те, що на першому прийомі мій косметолог ставив такі питання, які, за ідеєю, повинен запитувати гінеколог. Потім вона рекомендувала здати аналіз крові на один гормон, і вирішувати проблему з ендокринологом.
Я була обурена тим, що за 15-хвилинну консультацію з мене взяли пристойні гроші і пішла з кабінету без результату. Але зараз вдячна тому візиту. Тепер мене не мучить ні набряклість, ні висипання на обличчі, ні випадання волосся.
Хочу поділитися з вами інформацією, в який бік копати, якщо мучать аналогічні проблеми. Кремами це не вирішити, треба коригувати харчування та заповнювати дефіцит одного гормону, про який зараз розповім.
Дефіцит прогестерону
Прогестерон — важливий гормон, який виробляється яєчниками. Він відповідає за настання вагітності та її підтримку.
Дефіцит прогестерону, як сказав ендокринолог, чудово відбивається на нашій шкірі:
-
волосся активно росте в непотрібних нам місцях (на обличчі, на руках і т.д.), але випадає на голові;
-
загострюється акне;
-
з’являються почервоніння (особливо активно в носі), шкіра стає жирною;
-
з’являється набряклість, шкіра втрачає еластичність.
Це ще не все. Найцікавіше: через дефіцит прогестерону за пару днів до менструації нам здається, що груди опухли, вони починають трохи боліти, плюс сильно збільшується емоційна лабільність — нас все дратує, ми плачемо і відчуваємо тривожність кілька разів на день. Знайомо? Так ось це дефіцит прогестерону, а ми списуємо на ПМС.
Ось, дорогі мої, в яку сторону слід копати. Все, що пригнічує овуляцію — негативно позначається на виробленні прогестерону. Якщо висипання не проходять, продовжується випадання волосся, набряклість наприкінці менструального циклу збільшується — здайте аналіз крові на прогестерон і запишіться до ендокринолога.
Самолікуванням займатися безглуздо та дорого обійдеться вам. Консультація в ендокринолога коштує дешевше за банку люксової косметики.
2 моменти у харчуванні
Давайте спочатку поговоримо про ранкову набряклість. Влітку ця недуга актуальна, тому що вдень у спеку їсти не хочеться, ми налягаємо на їжу ближче до вечора.
Всі ми з вами знаємо, що набряклість викликається надмірним споживанням натрію. Він затримує воду в організмі. Тому якщо перед сном щось з’їмо солоне або із вмістом натрію — на ранок наше обличчя опухле.
Але мало хто знає, що набряклість викликає дефіцит вітаміну D3. Слідкуйте за руками. Є такий гормон — альдостерон, його високий рівень в організмі викликає затримку натрію та води.
Тобто високий рівень альдостерону породжує набряклість. А зараз є нове дослідження, в якому йдеться про те, що поповнення дефіциту вітаміну D3 знижує рівень альдостерону.
Таким чином, набряклість пов’язана з дефіцитом вітаміну D3. Не забувайте приймати його. Це важливий вітамін.
Який рівень вітаміну D3 у сироватці крові — можна визначити, здавши аналіз крові 25-OH.
Другий момент — за кілька годин до сну (бажано за 6 годин) не споживати цукор. Він надає найагресивніший вплив на синтез прогестерону.
Говорячи про цукор, я маю на увазі все від моносахаридів до полісахаридів: фруктозу, глюкозу, мальтозу, мальтодекстрини, крохмаль. Тобто відмовляємось за 6 годин до сну не лише від цукрового піску, який додаємо до чаю. Але і від фруктів, хліба та картоплі (там крохмаль), лимонадів і навіть келиха сухого вина (там все одно є залишкові цукри виноградного сусла).
Якщо голод заважає вам заснути або не можете ввечері обійтися без ласощів — ложку кокосової олії холодного віджиму або споживайте кокосові чипси.
Кокосова олія покращує мікрофлору кишечника, добре насичує. Навіть намазувати на хліб не треба, просто їжте саму олію.
Додаємо вітамін D3 і за 6 годин до сну не споживаємо цукор. Позбавить набряклості і не призведе до збіднення прогестерону.
Інформація, представлена в цій статті, призначена виключно для ознайомлювальних цілей і не розглядається як заміна професійної медичної консультації, діагнозу або лікування.
Автор не рекомендує самостійно лікуватись або використовувати недоведені методи лікування. Нагадую, що звернення до лікаря та дотримання рекомендацій доказової медицини є єдиним вірним рішенням у боротьбі з різними захворюваннями.