Народні прикмети на кожен день тижня: у що вірили предки

by ira

Предки вважали, що важливо знати народні повір’я і прикмети на кожен день тижня кожній господині, та й не тільки їй, а всім і кожному, щоб добробут прийшов в оселю.

Вірити в них, чи ні є рішенням кожного, але знати їх може бути цікаво, передає KURAZH.

Понеділок

Вважалося, що якщо кішка в хаті окотилась саме в цей день, то хоча б одного з кошенят потрібно обов’язково залишити жити в родині. Це пов’язано з домовиком, який мешкає в вашому домі — він буде надзвичайно вдячний вам за кошеня і стане допомагати господині оселі абсолютно у всіх справах, як у великих, так і маленьких, в важливих і не дуже. Адже відомо багатьом, що домовики люблять кішок і котів і дружать з ними.

А ось павуків ганяти краще в понеділок. Наприклад, в цей день рекомендується прибрати павутиння з кутів, а також витерти скрізь пил, навіть протерти там, де ви зазвичай лінуйтеся і куди важко дістатися. Тоді прибрана павутина і пил в понеділок буде рідше з’являтися у вашому домі.

Вівторок

За старих часів вважалося, що якщо саме у вівторок насипати курям рис поїсти, то нестися вони можуть набагато краще.

А ще була така цікава прикмета на вівторок: якщо господиня, готуючи їсти, раптом випадково ні з того ні з сього розсипе мак, скоро буде поповнення живності в господарстві (тобто, з’являться нові тварини або домашня птиця).

Середа

Саме в цей день на Русі в старі часи прийнято було робити важливі і великі покупки. Вважалося, що куплена в цей день річ служитиме добре і довго, відрізняючись високою якістю.

Випікаючи будь-які смакоту в середу, господиня обов’язково відразу ж віддавала кожну третю булочку, блін, пиріжок, оладок тощо наймолодшому в сім’ї. Це повір’я говорило про те, що ця прикмета обов’язково принесе здоров’я всім членам родини, всім домочадцям.

Четвер

Четвер домочадцями був запланований завжди для поповнення запасів різної бакалії: солі, чаю, цукру, круп. Вірили, що якщо продукти поповнювати саме в четвер, то вони будуть довше зберігатися і не псуватися, а також підуть на користь і обов’язково принесуть всім здоров’я, хто їх їсть.

П’ятниця

У цей день не можна було віддавати домашнім тваринам і худобі хлібні крихти, зметені зі столу після їжі. Якщо ж зважати на повір’я і все ж зробити так, як не можна, то «скотина господарів заїсть», тобто тварини почнуть вживати більше їжі, чим їм зазвичай належить.

Також в п’ятницю господині, у яких на домашніх подвір’ях були гуси та качки, обходили хату навколо, стукаючи в кожне вікно віником. Якщо цей обряд виконати, поголів’я домашньої птиці зросте дуже швидко, та й самі вони будуть додавати у вазі.

Субота

В цей день зазвичай купали собак, особливо ретельно ця традиція дотримувалася з цінними породами собак, наприклад, з мисливськими. У стародавні часи народ вважав, що якщо вимити чотирилапих друзів (собак) саме в цей день, то собаки не будуть хворіти, навіть якщо навколо буде звірствувати чума і всі собаки в окрузі захворіють на неї.

Також в суботу за старою традицією козам і коровам в частування давали окрайця житнього хліба з крупною сіллю зверху. Цей обряд, як вважалося в давнину збільшував надої і якість молока.

Неділя

Наші предки в цей день кидали дрібку цукру в відкрите вікно, щоб життя всіх домочадців стало солодким, як і цукор.

Існувало на неділю і таке повір’я: кожному в родині вранці слід було випити чашку молока з медом (у чашці молока розмішували одну ложечку меду), щоб захистити від всього злого та лихого ока, а також зміцнити своє здоров’я.

Тебе може зацікавити