Прибирання: як провести її за 15 хвилин за системою Fly Lady

by Max

Скажіть, хто при слові «прибирання» почувається так, ніби всі зуби зараз захворіли? Знову витрачати весь день, втомитися до чортиків, і злитися, що вихідні пройдуть за таким нецікавим та нудним заняттям. Насправді все набагато простіше потрібно просто поміняти свій підхід до наведення порядку, інформує KURAZH.

Це метод прибирання FlyLady, названий на честь фахівця з організації простору Марли Сіллі, відомої також як FlyLady. Вона закликає людей виконувати свої завдання зі прибирання з інтервалом у 15 хвилин.

Що таке спосіб прибирання FlyLady?

Суть методу полягає в тому, що прибирання приміщення не повинно бути поспіхом та стресом. Розбивши його на дрібніші обов’язки, ви зможете швидко впоратися з ним та відчути себе спокійніше. Наприклад, ви можете почати з прибирання раковини, приділяючи їй всього 15 хвилин на день, а згодом додавати в свій розпорядок все більше і більше. За словами Сіллі, «ви також з більшою ймовірністю підтримуватимете в порядку вже прибрані місця».

Перш, ніж братися за швабру, потрібно скласти графік прибирання, якого ви дотримуватиметеся. І в ньому, як не дивно, є не тільки натирання шафок і сортування шкарпеток, а й інші, набагато цікавіші заняття.

Приклад розкладу прибирання від FlyLady

Візьмемо, наприклад, ранковий порядок дня самої Сіллі. «Прокинувшись, застеліть ліжко та швидко почистіть туалет. Потім прийміть душ і вмийтеся максимально ефективно використовуйте свій час. Потім ви зробите зачіску, нанесете макіяж. Закінчивши з ванною, запустіть прання. Якщо кухня не потребує прибирання, розберіть посудомийну машину, приготуйте сніданок та погодуйте свійських тварин», — розповідає вона.

У цей момент ви почнете думати про те, як провести решту дня. Перегляньте свій календар, складіть список справ і сплануйте, що ви будете їсти на вечерю. «Потім витратьте кілька хвилин на те, щоб покласти одяг у сушарку. Завершіть ранкову рутину турботою про себе (так, догляд за собою не менш важливий). Не забудьте прийняти вітаміни та будь-які ліки, витратіть трохи часу на відпочинок і насолоджуйтеся сніданком. Якщо ви любите медитувати, зробіть і це», — пропонує фахівець із прибирання. Звучить досить здорово, чи не так?

Зони прибирання FlyLady

Ще один ключовий компонент методу — концепція зон. FlyLady пропонує поділити ваш будинок на п’ять різних зон. Перший тиждень місяця присвячений першій зоні і так далі.

«Виділіть 15 хвилин на день на усунення безладу, що накопичився у вашому будинку. Перейдіть до другої зони, де ви приділятимете кухні по 15 хвилин на день, зазвичай протягом першого повного тижня місяця. Третя зона — другий повний тиждень місяця — вимагає приділити увагу ванній та ще одній кімнаті, наприклад, домашньому офісу, зоні для рукоділля або дитячій. Четверта зона, що припадає на третій повний тиждень місяця, — час упорядкувати спальню, ванні кімнати і шафи», — пояснює Сіллі.

Зрештою, п’ята зона — час зайнятися вітальнею. Вона припадає на п’ятий тиждень місяця і зазвичай займає всього кілька днів, оскільки перша та п’ята зони припадають на один і той самий тиждень. Не забувайте, що на прибирання кожної зони приділяється всього 15 хвилин на день, що, на думку FlyLady, має дати помітні результати вже через тиждень після початку прибирання.

Наберіться терпіння, але не геройствуйте

При насиченому графіку, який може включати турботу про дітей та виконання професійних обов’язків, прибирання будинку не повинно здаватися важким тягарем. Це найголовніше. Якщо ви відчуваєте, що немає сил — просто перенесіть сьогоднішнє прибирання на завтра, але завтра нехай це буде півгодини та дві зони.

Тебе може зацікавити