Притулки у Києві та області, з яких можна взяти тварин

by ira

Через війну страждають не лише люди, а й тварини, які часто опиняються на вулиці. Ті, кому відносно пощастило, знайшли тимчасовий прихисток у притулках, але і там їхнє життя не назвеш занадто комфортним. Та й самі притулки потерпають від наслідків тієї самої війни, постійної нестачі коштів та інших негараздів.

Якщо ви думаєте над тим, щоб завести кота чи собаку, то найкращим варіантом буде взяти тварину саме з притулку. Про це передає KURAZH з посиланням на NK

“Сіріус”

Де знаходиться: село Федорівка, адресу треба уточнювати у власників
Як зв’язатись: сайтFacebook

Найбільший та один з найвідоміших притулків для бездомних тварин в Україні. “Сіріус” створили ще у 2000 році у селі Ясногородка, після чого він двічі переїжджав, аж поки не отримав власну землю у селі Федорівка, де зараз і функціонує.

На цей момент у притулку мешкають понад 3300 собак і котів. Усіх тварин обов’язково стерилізують, утримують у належних умовах та допомагають знайти їм новий дім. Загалом працівникам та волонтерам притулку за роки його існування вдалося підшукати нові родини понад п’яти тисячам безпритульних тварин. Крім того, тут надають допомогу в стерилізації безпритульних та домашніх тварин малозабезпеченим сім’ям, що мешкають у столиці та найближчих населених пунктах області. 

Кожен охочий може прихистити когось з чотирилапих мешканців “Сіріуса” у себе, якщо він здатен забезпечити йому достойне життя. Але це рішення обов’язково має бути зваженим, щоб тварина потім знову не опинилася на вулиці.  

Як допомогти 

“Сіріус” існує на кошти благодійників та меценатів, тому притулку завжди потрібна матеріальна допомога. Якщо ви не впевнені, що готові на такий відповідальний крок як адопція, є опція стати особистим куратором одного з мешканців притулку та фінансувати його. Також можна допомогти теплими речами, кормами та ліками для тварин. 

Притулок Сіріус

Фото: притулок “Сіріус”

Гостомельський притулок для тварин

Де знаходиться: Гостомель, вул. Свято-Покровська, 213
Як зв’язатись: сайтFacebook

Історія притулку у Гостомелі почалася у 2000 році з занедбаного корівника, а зараз тут вже знайшли тимчасовий прихисток понад 700 тварин. До 2021 року заклад підпорядковувався Київському товариству захисту тварин, тепер же він функціонує як самостійна організація. Тварини тут живуть у досить простих умовах: є зимові та літні вольєри для собак, приміщення, де мешкають коти, карантинні кімнати, ветеринарний стаціонар тощо. Усі мешканці притулку стерилізовані та доглянуті. Також тут час від часу проводять безкоштовну стерилізацію тварин з навколишніх міст та селищ.

Становище Гостомельського притулку значно погіршилось після початку повномасштабної війни. Працівникам та тваринам довелося пережити облогу, запеклі бої, обстріли та тимчасову окупацію Гостомеля. Деякі тварини загинули, сам притулок отримав значні пошкодження, але вистояв.  

Гостомельський притулок для тварин

Фото: Гостомельський притулок для тварин

Якщо ви вирішите взяти собаку чи кішку з притулку до себе, то маєте поставитися до цього відповідально та слідувати правилам адопції. Ті, хто поки не впевнений у своєму рішенні або не має можливості прихистити тварину, можуть стати патроном чи опікуном та фінансувати її утримання.

Як допомогти 

Зараз Гостомельський притулок конче потребує грошової допомоги як для утримання тварин, так і для відновлення зруйнованих війною приміщень. Ще один варіант — самостійно закупити корми, іншу їжу, яка підходить тваринам, побутову хімію тощо. 

Гостомельський притулок для тварин

Фото: Гостомельський притулок для тварин

“Виставковий центр”

Де знаходиться: Київ, 16 павільйон ВДНГ
Як зв’язатись: сайтFacebook

Наприкінці березня цього року у 16 павільйоні ВДНГ відкрили тимчасовий притулок для котів та собак. Над його створенням спільно працювали волонтерські організації, КМДА та Київська міська лікарня ветеринарної допомоги. У притулку “Виставковий центр” знайшли тимчасовий прихисток тварини, які втратили господарів або загубились у Києві та населених пунктах Київської області через війну. Основна мета закладу – соціалізація та прилаштування тварин, яких тут мешкає кілька десятків. 

притулок Виставковий центр

Фото: притулок “Виставковий центр”

У кожного кота та собаки з притулку є особиста анкета, щоб майбутні господарі могли заздалегідь пригледіти собі улюбленця. Тварину новому власнику віддають лише після співбесіди та підписання договору, коли впевняться, що вона матиме достойні умови проживання.

Як допомогти 

Притулок “Виставковий центр” не приймає грошових пожертв та не просить про допомогу речами або кормами. Принаймні офіційно. Проте тут завжди раді людям, які просто прийдуть до притулку, щоб поспілкуватися з його мешканцями та взяти на прогулянку когось із них. 

притулок Виставковий центр

Фото: притулок “Виставковий центр”

“В добрі руки”

Де знаходиться: адресу треба уточнювати у власників
Як зв’язатись: сайтFacebook

Притулок розпочав свою роботу у 2012 році на базі неприбуткової ГО “В добрі руки”. За 10 років роботи команда притулку знайшла нові домівки для понад 1000 собак і 900 кішок. Більш як 2000 тварин були прооперовані та врятовані. Основними напрямами діяльності притулку є регулювання кількості бездомних тварин, тимчасове утримання котів та собак, утримання безпритульних тварин з інвалідністю, пошук нових власників для вихованців та виховання гуманності у людях.

Певний час тому “В добрі руки” запустили проєкт WoWBiGWalK. Це – великі вигули, під час яких собаки та кішки з притулку вчаться соціалізуватися та спілкуються з людьми. А люди, своєю чергою, можуть завітати на екскурсію, потоваришувати з тваринами та підготуватися до адопції.

притулок В добрі руки

Фото: притулок “В добрі руки”

Зараз новий дім шукають понад 170 вихованців “В добрі руки”. Подивитися їхні анкети можна на сайті притулку. Там же можна заповнити анкету на адопцію конкретної тварини, після чого з вами зв’яжеться команда притулку для більш детального інтерв’ю. 

Як допомогти 

Вихованцям притулку потрібна їжа, ветеринарне обслуговування, тепло і дах над головою. Щоб забезпечити ці потреби, “В добрі руки” приймають грошові пожертви та допомогу харчами, речами для догляду та лікування тварин тощо. Крім того, можна взяти під опіку цуценя чи кошеня, що мешкає у притулку.

притулок В добрі руки

Фото: притулок “В добрі руки”

“Бест Френдз”

Де знаходиться: село Фасова, адресу треба уточнювати у власників
Як зв’язатись: сайтFacebook

Цей приватний притулок був засновано у 2014 році у селі Фасова на базі ГО “Зооцентр “Ковчег”. Власниця притулку за власні кошти збудувала приміщення та обладнала вольєри для тварин. Зараз тут живуть близько тисячі тварин. Це – не лише коти та собаки, а й також коні, кози, вовки, лиси тощо.

Становище притулку було досить скрутним і до початку повномасштабної війни через дуже велику кількість вихованців. А навесні цього він потрапив під російські обстріли – від снарядів зайнялися вольєри. Деякі приміщення були знищені вогнем, частина тварин загинула, але багатьох з них все ж вдалося врятувати. Після деокупації Київщини частину вольерів та інших приміщень вже вдалося відбудувати завдяки допомозі благодійників, проте роботи ще залишилось багато. 

Притулок Бест Френдз

Фото: притулок “Бест Френдз”

Якщо ви вирішили взяти тварину з цього притулку додому, потрібно заповнити анкету майбутнього господаря. Також можна зв’язатися з притулком через соцмережі або ж відвідати його особисто. Тварин передають на умові укладання угоди та після розмови з майбутнім власником.

Як допомогти 

Матеріальна допомога притулку потрібна будь-яка і в будь-якій кількості — від мисок та каструль до кормів для тварин. Тут будуть вдячні навіть незначним пожертвам. Також у притулку завжди раді гостям, які приїдуть поспілкуватися з тваринами, допоможуть їх вигуляти, вичесати та просто попестити. 

Притулок Бест Френдз

Фото: притулок “Бест Френдз”

SOS

Де знаходиться: Київ, вул. Пирогівський шлях, 186
Як зв’язатись: сайтFacebook

Притулок у Пирогові відкрили у 1997 році на місці колишньої живодерні, після того, як її закриття домоглася організація із захисту тварин SOS. Саме цій організації тодішня влада Києва передала цю територію для створення притулку, і ось вже близько 25 років у ньому знаходять прихисток безпритульні тварини. За цей час багато хто “цікавився” землею під притулком, на нього здійснювались напади та були навіть підпали. 

Зараз у притулку мешкають понад 1500 собак та кілька сотень котів. Багато хто потрапляє сюди хворими та покаліченими. Деяких тварин підбирають самі співробітники притулку і волонтери, а інших — підкидають. У місцевій ветеринарній клініці їх лікують, виходжують та стерилізують. Після цього котів відправляють до спеціального закритого приміщення, а собак — у вольєр. Нещодавно у притулку відремонтували операційну кімнату, де проводять стерилізацію тварин та інші процедури.

Притулок SOS

Фото: притулок SOS

Притулок SOS не має переліку тварин, яких віддають на адопцію. Тому, якщо ви бажаєте взяти до себе звідти кішку чи собаку, краще заздалегідь зв’язатися з керівництвом установи через соцмережі або ж зателефонувати. 

Як допомогти 

Передусім притулку потрібні гроші на утримання тварин, поточний ремонт та інші витрати. Також не зайвими будуть корми для котів та собак. Крім того, притулку час від часу потрібна допомога волонтерів для різної роботи, водіїв, ветеринарів тощо. 

Притулок SOS

Фото: притулок SOS

Gaia

Де знаходиться: адресу треба уточнювати у власників
Як зв’язатись: сайтFacebook

Це — невеликий сімейний притулок (хоча самі власники уникають цього слова), який допомагає тваринам, що або опинились на вулиці, або ж були вилучені з неблагополучних умов. Кожного нового вихованця у Gaia обстежують, за необхідності надають ветеринарну допомогу, стерилізують, вакцинують, соціаліують та утримують, поки їм не підшукають новий дім. Загалом тут тимчасово мешкають кілька десятків котів та собак.

Притулок Gaia

Фото: притулок Gaia

Інформацію про котів та собак, які шукають нових господарів, притулок регулярно викладає у соцмережах, розповідаючи про характер тварин та їхню історію. До того ж, потенційним власникам тут готові допомагати порадами та усілякою корисною інформацією. 

Як допомогти

Як і більшість інших притулків, Gaia насамперед потребує фінансової допомоги. Також завжди потрібні корми, продукти (м’ясо, овочі, крупи), ветеринарні препарати, зоотовари, господарчі товари тощо. Крім того, тут вітають допомогу від волонтерів, фотографів, доглядальників тварин, власників авто та просто небайдужих людей, які можуть приділити частину свого часу вихованцям притулку

Притулок Gaia

Фото: притулок Gaia

“Відродження”

Де знаходиться: село Дермезна, вул. Гагаріна, 14
Як зв’язатись: Facebook

Оздоровчий центр та притулок для тварин на базі благодійного фонду “Відродження”. Тут знаходять тимчасовий дім тварини, які постраждали від дій людини чи інших обставин. “Відродження” займається не лише прихистком покинутих тварин, а й просвітницькою роботою з людьми. Волонтери фонду беруть участь у створенні служби обліку тварин, медичного кабінету, контролі чисельності тварин тощо. А ветеринарну допомогу тут отримують не лише мешканці притулку, а й тварини, власники яких звертаються до відновлювального центру.

Притулок Відродження

Фото: притулок “Відродження”

Зараз у “Відродженні” живуть близько 250 котів та собак. Серед них — багато “старичків”, як провели тут більшу частину свого життя. Також вистачає щенят та кошенят. Потенційні власники тварин можуть зв’язатися з притулком через соцмережі, де викладають інформацію про тварин, яким шукають новий дім. Тут із радістю проведуть консультацію із майбутніми господарями та познайомлять їх з вихованцями.

Як допомогти

Найперша і найголовніша потреба, як завжди, — гроші. Притулок потребує фінансової допомоги будь-якого розміру на утримання та лікування тварин, ремонт тощо. Також тут конче потрібні робочі руки, щоб будувати або лагодити вольєри та проводити інші ремонтні роботи. І, звісно ж, не зайвими будуть корми для котів та собак.

Притулок Відродження

Фото: притулок “Відродження”

Тебе може зацікавити