П’ять місяців страйку: в Голлівуді домовились зі сценаристами

by ira

Гільдія сценаристів США (WGA) досягла попередньої угоди з Альянсом продюсерів кіно і телебачення (AMPTP) про новий трирічний контракт, який обіцяє покласти край 146-денному страйку, що завдав серйозного удару всій кіноіндустрії.

Як передає KURAZH, про це пише Variety, чергова спроба дійти згоди між сценаристами з одного боку та великими кіностудіями та стрімінговими сервісами з іншого завершилася успішно 24 вересня 2023 року після п’яти днів переговорів поспіль. Будь-які подробиці нового контракту поки не розголошується, проте відомо, що одним з останніх спірних пунктів обговорень було використання штучного інтелекту при виробництві контенту.

“Ми можемо з великою гордістю сказати, що ця угода є винятковою – вона забезпечує значні вигоди і захист для письменників у всіх секторах членства”, – повідомив переговорний комітет WGA в неділю ввечері.

Водночас зазначається, що поки страйк не скасовано, а лише припинено – щоб сценаристи змогли повернутися до роботи, угоду ще мають ратифікувати члени WGA.

“Щоб бути зрозумілими: ніхто не повинен повертатися на роботу без спеціального дозволу гільдії. До тих пір ми все ще страйкуємо”, – йдеться в повідомленні для членів гільдії.

Разом з тим, Гільдія кіноакторів США (SAG-AFTRA) все ще продовжує свій страйк і сподівається, що досягнення попередньої угоди між сценаристами і студіями відкриє шлях для успішного завершення переговорів про нові контракти між акторами і кінобосами.

Як відомо, Гільдія сценаристів США (WGA) почала всезагальний страйк 2 травня 2023 року після кількох невдалих спроб досягти угоди з великими кіностудіями і стрімінговими сервісами з вимогою поліпшити умови праці, підняти зарплати і захистити авторів від наслідків використання штучного інтелекту при написанні сценаріїв, який все частіше використовується замість живих людей. Також сценаристи вимагали відрахування їм відсотків від показу фільмів і серіалів на стрімінгових сервісах.

Тебе може зацікавити