Рідкісний рожевий діамант продали за рекордні $58 млн

by ira

У Гонконгу на аукціоні Sotheby’s за 57,7 млн доларів продали надзвичайно рідкісний рожевий діамант Williamson Pink Star. Назва каменю відсилає до іншої прикраси, подарованої покійній королеві Великої Британії Єлизаветі II на весілля — це, мабуть, і допомогло підвищити початкову вартість лота вдвічі.

Про це повідомляє KURAZH з посиланням на Фокус.

Камінь встановив світовий рекорд за найвищою ціною за карат для діаманта, проданого на аукціоні, йдеться у публікації.

“Це разючий результат, враховуючи привабливий зв’язок із королевою Єлизаветою, зростання цін на рожеві діаманти через їхню рідкість і фон нестабільної світової економіки”, — заявив керівний директор лондонського ювелірного магазину 77 Diamonds Тобіас Кормінд.

За даними видання, діамант у формі подушки названий на честь двох інших великих рожевих діамантів: овального діаманта Pink Star змішаного огранювання вагою 59,60 каратів, який був проданий на аукціоні в 2017 році за 71,2 млн доларів, і каменя вагою 23,60 карат, подарованого королеві канадським геологом і затятим шанувальником королівської родини Джоном Тоберном Вільямсоном у 1947 році.

Прикраса у вигляді квіткової брошки, створеної Фредеріком Мью з Cartier у 1953 році, була фаворитом покійної королеви — вона носила брошку багато разів під час свого правління, враховуючи срібний ювілей, зазначили у ЗМІ.

Рожеві діаманти особливо рідкісні серед кольорових діамантів, і ніхто точно не знає, як вони стають рожевими геологічно, йдеться у публікації.

“Хоча азот і бор відповідальні за яскраві відтінки жовтих і блакитних діамантів відповідно, немає жодних доказів того, що рожеві діаманти отримують свій колір від мікроелементів. Швидше кристалічна структура каменю вибірково поглинає світло внаслідок ідіосинкразичного дефекту решітки, що призводить до незвичного розташування атомів у кристалі”, — йдеться у повідомленні аукціону Sotheby’s.

Williamson Pink Star, рожевий діамант
Williamson Pink Star

Тебе може зацікавити