Шнобелівська премія-2023: хто лауреати

by Max

У ніч на 15 вересня за київським часом у Гарвардському університеті відбулася церемонія нагородження Шнобелівської премії, повідомляє KURAZH.

Варто зазначити, що щорічно вручають премію за десятьма номінаціями, але їх список завжди відрізняється. Цього разу нагороди були такими:

Премія з медицини

Гуппа вчених із США, Канади, Македонії, Ірану та В’єтнаму вивчали трупи людей на предмет однієї конкретної ознаки. Чи однакова кількість волосків зростає у нас в обох ніздрях.

Премія з хімії

Її отримав палеонтолог Ян Залашевич, який пояснив, чому так багато вчених люблять облизувати камінці.

Премія з машинобудування

Дослідники з Індії, Китаю, Малайзії та США отримали її за пожвавлення мертвих павуків для використання як механічні захватні інструменти.

Премія з літератури

Шнобелівку отримали чотири фахівці, які вивчали відчуття людей, які повторюють одне й те саме слово багато-багато разів поспіль. Вчені досліджували це явище, яке називається “відчуженням слів” та “семантичним насиченням”.

Премія з охорони здоров’я

Її отримав південнокорейський та американський дослідник Пак Сон Мін, який створив туалет, який збирав би чимало зразків сам.

Премія у комунікаціях

Дісталася колективу з Аргентини, Іспанії, Колумбії, Чилі, Китаю та США, які вивчали розумову діяльність людей, які легко можуть говорити задом наперед.

Премія з харчування

Японські вчені отримали шнобелівку за досліди з електрифікованими паличками для їжі та соломинками для коктейлів. Вони з’ясовували, чи змінюється у разі смак їжі.

Премія у галузі освіти

Група дослідників з Китаю, Канади, Великобританії, Нідерландів, Ірландії, США та Японії досліджували, як нудні лекції впливають на викладачів та студентів.

Премія з психології

Її отримали американські вчені за вуличні експерименти: вони підраховували, скільки випадкових перехожих зупиняться, щоб подивитися нагору, якщо побачать людину, яка стоїть і дивиться нагору.

Премія з фізики

Вчені з Іспанії, Галісії, Швейцарії, Франції та Великобританії вирішили виміряти, наскільки сексуальна активність анчоусів впливає на змішування океанської води.

Тебе може зацікавити