Присутність великої кількості солодкого в раціоні людини може спровокувати численні проблеми. Може з’явитися зайва вага, а також солодке керує настроєм, адже відбуваються стрибки інсуліну в крові. Внаслідок цього може розвинутися сильна тривожність, а настрій постійно змінюватиметься. Звичайне занепокоєння вважається цілком нормальним явищем, яке з часом минає. Але іноді воно може перетворюватися на досить серйозний розлад психічного характеру.
Як передає KURAZH, про це повідомляє planetanovosti.
Деякі люди чудово знайомі з тим, що коли вони з’їдають щось солодке, то одразу покращується настрій і відчувається приплив енергії. Водночас все може бути набагато небезпечнішим, ніж здається. Якийсь час тому фахівці провели дослідження, яке продемонструвало те, що солодощі не можуть позитивно позначатися на настрої людини. Ефект виникає цілком протилежний. Значно зростає ризик розвитку розладів настрою.
Крім того, зайве вживання солодощів призводить до того, що людина гірше починає справлятися зі стресом. Співробітники Каліфорнійського університету в Девісі встановили, що цукор не дозволяє виділятися гормону кортизолу, тож почуття тривоги зводиться до мінімуму. Одночасно з цим може з часом розвинутись залежність, а також збільшується у кілька разів ризик ожиріння.
Вкрай складно відмовитися від солодкого, але варто пам’ятати про те, що поступово почуття втоми та смутку лише посилюватиметься, що може закінчитися серйозною депресією. Надлишок солодощів здатний спровокувати дисбаланс хімічних речовин у людському мозку, який може спровокувати не лише депресивний стан, а й різноманітні психічні розлади.
Вживання великої кількості цукру здатне провокувати стан, який дуже нагадує панічні атаки. Крім того, людина стає неспокійною, дратівливою, відчуває безпричинну втому і сплутаність свідомості. Якщо ж відмовитися від солодощів, то в такому випадку може з’явитися стан, що дуже нагадує ломку у наркоманів.