Системи ППО зі штучним інтелектом допомагають захищати столицю – МВС

by ira

У Києві наразі працюють системи протиповітряної оборони зі штучним інтелектом, хоча і не всі.

Про це в ефірі всеукраїнського телемарафону заявив радник міністра внутрішніх справ України Ростислав Смірнов, передає KURAZH з посиланням на Укрінформ.

“Не всі (системи ППО– ред.), але так”, – поінформував радник глави МВС, відповідаючи на питання, чи у Києві працює ППО зі штучним інтелектом.

Говорячи про системи ППО міжнародного зразка, Смірнов зазначив, що там уже працює цей штучний інтелект, який визначає траєкторії польотів об’єктів, і може, у тому числі спрацювати на випередження.

Він також розповів про роботу штучного інтелекту в різних системах, зокрема, про те, як це застосовується у роботі ДСНС. Представник міністерства нагадав, що наразі проводяться роботи з розмінування.

“Маємо розуміти, що є дуже багато моментів, де залучаються передові технології, у тому числі аеродрони, які можуть підніматися на певну висоту, сканувати певний об’єкт. І ці процеси є автоматичними. Ця система сама сканує і передає дані. Якщо вона знаходить певну міну – одразу повідомляє. І умовний сапер бачить вже, де (знайдений об’єкт – ред.) знаходиться, що це може бути”, – поінформував радник очільника МВС України.

Він уточнив, що штучний інтелект необхідний, щоб мінімізувати людський фактор і, умовно кажучи, пришвидшити роботу певних структур. Так само це працює, у тому числі при виявленні тих чи інших ситуацій на сході нашої країни, сказав представник МВС.

“Тому звичайно, ця історія – надзвичайно потрібна у 21-му сторіччі, якщо ми наразі говоримо про військові дії – для мінімізації людського фактора і більшої безпеки і охорони”, – сказав він.

Тебе може зацікавити