Телескоп Джеймс Вебб знайшов шість галактик, які назвали руйнівниками Всесвіту: неймовірне відкриття

by ira

Найновіший телескоп “James Webb” виявив масивні галактики розміром з Чумацький Шлях, наповнені старими зірками. Вчені вважали, що такого не може бути, і зараз все ще шукають пояснення їхнього існування.

Як пише KURAZH з посиланням на Space.com, згідно з сучасними уявленнями, галактики такого віку не повинні були існувати. Ці обʼєкти датуються часом, коли Всесвіт щойно утворився. Вони набагато більші, ніж вважалося можливим для галактик, які виникли одразу після Великого вибуху. Якщо відкриття буде підтверджено, це бере під сумнів розуміння вченими того, як утворилися найдавніші галактики.

“Проблема в тому, що якщо врахувати зірки в цих галактиках, то це перевищить загальну масу, доступну у Всесвіті на той час. Тому в теорії це неможливо, але ми дійсно бачимо це на власні очі. Ми неофіційно називали ці обʼєкти “руйнівниками Всесвіту”, — заявив астроном Іво Лаббе з Технологічного університету Свінберна в Мельбурні.

Галактики знаходяться так далеко, що на знімках, отриманих телескопом, виглядають як червоні точки. Проаналізувавши світло, яке вони виділяють, вчені дійшли висновку, що об’єкти з’явилися через 500-700 тисяч років після Великого вибуху.

Саме собою існування таких стародавніх галактик не стало сюрпризом. Астрономи вважають, що перші зірки з’явилися, коли Всесвіт вийшов з так званих темних часів – перших 400 тисяч років свого існування.

Але галактики, знайдені на зображеннях “James Webb”, напрочуд великі, а зірки в них – надто старі. Нове відкриття суперечить існуючим уявленням про те, Всесвіт виглядав і розвивався в ранні роки. Крім того, вони не збігаються зі спостереженнями, проведеними попередником James Webb, телескопом “Хаббл”.

“У нас були певні очікування щодо типу галактик, які існували в ранньому Всесвіті: вони молоді та маленькі. Попередні дослідження раннього Всесвіту за допомогою “Хаббла” та інших інструментів, як правило, знаходили маленькі, блакитні, молоді галактики в ранні часи: об’єкти, які нещодавно сформувалися з первинного космічного бульйону і самі будують свої ранні зірки та структури”, – заявив один з авторів дослідження Джоел Лежа з Пенсільванського університету.

Молоді зірки світяться блакитним світлом, а з віком набувають більш червоне світіння. У стародавніх галактиках, які знайшов “James Webb”, астрономи не очікували побачити старі червоні зірки. Крім того, вони не думали, що зможуть побачити галактики масою понад мільярд Сонць. Але червоні галактики, виявлені телескопом, в 50 разів масивніші, ніж очікували вчені.

NASA

Тебе може зацікавити