Цибуля пішла в стрілку: чому і що робити

by Max

Багато городників цього року скаржаться, що цибуля пішла в стрілку. А це означає, що врожаю нормального не дочекатися. З’являються суцвіття, формується насіння, і всі поживні речовини витрачаються на них. Тому сама цибулина не росте, а пізніше зовсім починає сохнути. Для зберігання вона стає непридатна, в їжу вжити її можна, але дуже швидко — адже такі цибулини незабаром загнивають. Чи можна щось зробити, щоб зберегти врожай, розповіли фахівці, інформує KURAZH.

Якщо ця проблема наздогнала ваші посадки, насамперед зріжте всі стрілки, радять вони. Зріз робіть низько, біля самої шийки цибулини. Квітконоси будуть з’являтися знову, а ваше завдання — вчасно помітити їхню появу і зрізати знову. І так до самого збирання врожаю. Якщо будете продовжувати вчасно прибирати стрілки, які тільки-но з’явилися, цибулина виросте досить великою або хоча б середньою, тобто втрати врожаю будуть меншими.

На майбутнє, щоб уникнути стрілкування цибулі, використовуйте для посадки сіянку дрібного і середнього розміру. Не саджайте дуже рано або занадто пізно. Для середньої смуги хороші строки посадки під час травневих свят — ґрунт уже досить теплий у цей час. Підберіть сорти цибулі, стійкі до стрілкування і районовані для вашого регіону. Якщо вирощуєте посадковий матеріал самі, то правильно його зберігайте.

До речі, викидати цибулеві стрілки не варто, їх можна додавати до різних страв або використовувати для заготовок і заморозок.

Тебе може зацікавити