До Землі наближається величезний астероїд діаметром близько 1 км. Максимальне зближення об’єкта 199145 відбудеться вже цього тижня.
Про це заявили вчені, які відстежують траєкторію космічних тіл біля Землі. Дані про це опубліковані на сайті Центру вивчення об’єктів, що зближуються із Землею (CNEOS) NASA.
За даними астрономів, мінімальна дистанція між астероїдом і Землею буде близько 4,5 млн км – у 12 разів далі, ніж Місяць від Землі. Максимальне зближення відбудеться вже опівночі 16 лютого. Об’єкт не несе небезпеки нашій планеті, але його розміри значно відрізняються від решти дрібних тіл неподалік.
Його швидкість – 88 735 км/год, а діаметр – 580 до 1,3 км.
Астрономам навіть вдалося зафільмувати космічний об’єкт – це сталося 9 лютого, коли астероїд був на відстані 14 млн км від Землі.
У NASA класифікують будь-який космічний навколоземний об’єкт у межах 7,5 мільйонів від Землі як “потенційно небезпечний”. Також такий тип надається астероїдам, довжина яких перевищує 150 метрів. Так, астероїд 2005 YY128 відповідає обом цим параметрам одразу.
Після виявлення цих потенційних загроз астрономи уважно спостерігають за ними, вивчаючи за допомогою радара наявність ознак будь-якого відхилення від своїх передбачуваних траєкторій, які можуть призвести до руйнівного зіткнення з Землею.
Додамо, в NASA зазначають, що будь-який астероїд діаметром менше ніж 25 метрів не загрожуватиме планеті, оскільки він, швидше за все, згорить після входу в атмосферу Землі та, навіть якщо він досягне поверхні, завдасть нульової або невеликої шкоди.