Україна та Польща здійснили обмін списками локацій для пошуку та ексгумації останків “жертв взаємних історичних конфліктів”, повідомив заступник міністра культури та стратегічних комунікацій України Андрій Наджос. У своєму коментарі для PAP, Наджос заявив: “Київ зацікавлений у позитивних рішеннях у цьому питанні. Ми позитивно налаштовані на досягнення хороших рішень, які задовольнять польське та українське суспільство”.
Про це розповідає KURAZH
Раніше прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив про “прорив” у питанні ексгумацій, зазначивши: “Нарешті прорив. Є рішення про перші ексгумації польських жертв УПА. Хочу подякувати міністрам культури Польщі та України за плідну співпрацю. Чекаємо подальших рішень”.
Історична довідка
У листопаді минулого року міністри закордонних справ України та Польщі, Андрій Сибіга і Радослав Сікорський, зробили спільну заяву, в якій зазначено, що Україна не чинитиме перешкод польській стороні у проведенні пошукових та ексгумаційних робіт на українській території. Такі дії будуть здійснюватися згідно з українським законодавством, і заявки з цих питань будуть розглядатися позитивно.
Волинська трагедія: різні погляди на історію
Волинська трагедія (1942–1944) стала жорстоким конфліктом між українцями та поляками. Польща характеризує ці події як геноцид, здійснений УПА, тоді як в Україні підкреслюють, що відповідальність за масові вбивства поляків і українців на Волині несуть обидві сторони, а також окупаційна адміністрація нацистської Німеччини та радянські партизанські загони. Кількість жертв залишається предметом дискусій: за українськими даними це 20 тисяч українців і 35–40 тисяч поляків, а за польськими — 100 тисяч поляків і 5 тисяч українців.