Головна Новини Велика Британія запровадила санкції проти «Газпром нефть» і «Сургутнефтегаз»

Велика Британія запровадила санкції проти «Газпром нефть» і «Сургутнефтегаз»

by Кравець Софія

Велика Британія запровадила санкції проти російських компаній «Газпром нефть» і «Сургутнефтегаз», як повідомляє уряд країни. Такі заходи стали першими санкціями Лондона, спрямованими на ці енергетичні гіганти.

Про це розповідає KURAZH

За даними британської влади, обидві компанії щодня видобувають понад мільйон барелів нафти, що приносить їм близько 23 мільярдів доларів на рік. Це більше, ніж валовий внутрішній продукт Ямайки, зазначили в пресслужбі уряду. Уряд наголосив, що прибутки цих компаній сприяють поповненню військового бюджету росії, що, в свою чергу, підтримує її агресивну війну.

Економічні наслідки для російської федерації

Чиновники зазначають, що кожен удар по нафтових доходах росії наближає встановлення справедливого і тривалого миру в Україні. «Доходи від продажу нафти є життєво важливим ресурсом для військової економіки росії. Ми не будемо стояти осторонь і дозволяти цим доходам загрожувати життю українців або нашій колективній безпеці», – заявив міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі. Він також підкреслив, що боротьба з російськими нафтовими компаніями сприятиме скороченню військових витрат москви і допоможе захистити українські життя.

Санкції Британії наслідують приклад США, які раніше ввели обмеження на понад 30 російських компаній у нафтосервісній сфері. Також під санкції потрапила сербська компанія, пов’язана з «Газпром нефть».

Міжнародна відповідь на агресію росії

Європейський Союз ухвалив 15-й пакет економічних та індивідуальних санкцій, спрямованих на обмеження можливостей росії продовжувати агресію в Україні. Тим часом, адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість запровадження нових санкцій, зокрема проти «тіньового флоту», який росія використовує для транспортування нафти. За повідомленнями Bloomberg, Білий дім може оголосити про ці заходи вже найближчим часом.

Росія активно використовує старі танкери для експорту сирої нафти, що часто уникають страхування і мають невизначене право власності. Ця діяльність становить екологічні ризики, зокрема загрозу великих розливів нафти. «Тіньовий флот» є важливим елементом у фінансовій стратегії росії для підтримки війни проти України, незважаючи на санкції ЄС та G7.

Тебе може зацікавити