Головна Здоров'я Від яких зачісок потрібно відмовитися влітку: поради трихологів

Від яких зачісок потрібно відмовитися влітку: поради трихологів

by ira

Які засоби допоможуть захистити волосся від сонця, від яких зачісок потрібно відмовитися влітку і чому влітку потрібно мити голову частіше? Про найпоширеніші помилки в догляді за волоссям в теплу пору року розповіли трихологи.

Про це розповідає KURAZH

Як передає KURAZH, про це інформує Ukr.Media.

Не захищати волосся від сонця

Літо — справжнє випробування для волосся. Прямі сонячні промені висушують захисний шар — ліпідне просочення волосся. Без захисту воно стає чутливим до будь-яких зовнішніх факторів, а це призводить до пошкодження кератину (білка, з якого будується волосся).

В результаті волосся стає сухим, тьмяним, швидко плутається і обламується — додайте сюди двотижневий відпочинок на морі, і на реабілітацію без належного догляду може знадобитися до пів року. Адже, як відомо, морська вода дуже сильно висушує волосся.

Вплив сонячних променів негативно позначається і на шкірі голови — вона може стати сухою, чутливою і навіть обгоріти (а це призводить до місцевого запалення), особливо у власниць негустого волосся. Не будемо забувати і про те, що шкіра голови, як і шкіра обличчя і тіла, схильна до фотостаріння.

Рішення

Найзручніше додати у свою косметичку спреї, незмивні маски або сироватки з SPF. Якщо ви не можете обійтися без засобів для укладки, то на літо купуйте легкі фіксують спреї з сонцезахисні. А ось засоби з УФ-фільтрами, що змиваються, не ефективні.

Засоби з SPF наносьте по всій довжині за 20 хвилин до виходу на сонце і дотримуйтесь простих правил: використовуйте головний убір або парасольку (особливо в проміжок з 11:00 до 16:00), не загоряйте з мокрим волоссям, ретельно промивайте волосся прісною водою після кожного купання і знову наносьте сонцезахист. І не розчісуйте мокре волосся!

Збирати волосся в тугий пучок або хвіст

Тугі зачіски, звичайно, часто виручають нас в спеку, але вони небажані в будь-яку пору року, а влітку — тим більше, бо вологість сприяє розтягуванню волосся. Якщо сюди додати ще й механічне розтягнення через зачіски, то ситуація ускладнюється подвійно.

Багато хто влітку робить пучок на ніч, викликаючи тим самим зайве тертя об подушку — це призводить до ламкості. “Кінський хвіст”, що полюбився багатьом, теж може погіршити проблеми з волоссям. В цілому, наслідки таких зачісок можуть бути найрізноманітніші — від пошкодження стрижня до алопеції (тобто, випадіння волосся через травматичне пошкодження).

Рішення

Тут все просто — не захоплюйтеся тугими зачісками, а якщо не хочете від них відмовлятися, чергуйте розпущене волосся і хвости з пучками. Робіть укладання, які не приносять дискомфорту і, тим більше, біль під час носіння — нетугі хвости, розслаблені пучки або коси. Уважно ставтеся і до вибору гумок для волосся — вони не повинні містити елементів, що травмують: металевих затискачів, прикрас і так далі. Найкраще підійдуть еластичні гумки з м’яких тканин або силікону.

Забувати про зволожуючі засоби

Іноді здається, що влітку волосся не потребує зволоження, адже в повітрі підвищена вологість, а обсягу і так немає. Відмовлятися при цьому від кондиціонера і масок не можна у жодному разі. Незважаючи на вологість повітря, теплий вітер і сонце призводять до пересушування пасом і позбавляють їх вологи (вплив ультрафіолету викликає її випаровування).

Бальзамом-ополіскувачем при цьому рекомендується користуватися після кожного миття голови, а маскою — в середньому два рази тиждень.

Рішення

Для захисту і відновлення волосся вибирайте маски з кератином, гідролізованим шовком, церамідами або оліями. Якщо шкіра голови сильно пересушена, не варто відразу вирушати в клініку за ін’єкціями — спочатку спробуйте відновити її засобами з зволожуючими добавками (наприклад, з пантенолом). У разі сонячного опіку шкіри голови за призначенням дерматолога може знадобитися короткий курс застосування гормональних лосьйонів або кремів.

Наносити засоби для стайлінгу на шкіру голови

Засоби для укладання — це додаткове забруднення шкіри голови і взимку, і влітку. Але в спеку бажання помити голову виникає частіше, тому додаткова закупорка пір нам ні до чого. Залишки засобів для укладки, себум (шкірне сало), інші зовнішні забруднення — весь цей мікс виявляється у нас в волосяних фолікулах, а безпосередньо на самій шкірі він може привести до свербіння і подразнення.

Гелі для укладання — наприклад, для створення актуального ефекту вологого волосся (натхнення шукайте), — погіршують якість і стан волосся. До того ж вони не завжди вичісуються повністю через смоли, що містяться в них. В результаті, локони стають тьмяними і важкими. До тих же наслідків може привести і мус для обсягу — крім того, що він не дає шкірі голови дихати, його частинки залишаються в волоссі і роблять його візуально брудним.

Рішення

Не потрібно боятися частого миття голови, якщо в цьому є потреба. У літню пору радимо перейти на більш м’які шампуні — особливо, якщо плануєте відпочивати на морі. Засоби для стайлінгу використовувати можна, однак головне — своєчасно їх змивати. Не “тримайте” їх на волоссі довше 8-12 годин — тоді ризик перерахованих вище негативних факторів значно знизиться.

Плавати в морі або басейні з сухим волоссям

Не всі замислюються про те, для чого потрібно намочити волосся перед купанням. Морська вода вимиває ліпідне просочення волосся, в результаті чого воно стає ламким, неслухняним і тьмяним. Під час купання в хлорованій воді басейну наші шкіра і волосся страждають від шкідливого «коктейлю» з фосфатів, хлорного вапна, солей кальцію і магнію.

Якщо ж ми попередньо намочимо волосся — в цьому випадку лусочки будуть щільніше прилягати одна до одної, а значить перерахованим компонентам буде складніше дістатися до внутрішньої структури волосся.

Рішення

Якщо ви все-таки забули попередньо намочити волосся прісною водою і викупалися в морі або басейні, використовуйте шампунь для глибокого очищення (однак, не захоплюйтеся ним на відпочинку). І не забудьте нанести після нього зволожуючий кондиціонер. Подібні шампуні розкривають лусочки волосся, тому з розчісуванням і укладанням можуть виникнути проблеми — локони будуть неслухняними. Саме тому завершити миття рекомендується зволожуючим засобом.

Крім усього вищенаписаного, не забувайте і про загальну підтримку організму: пийте достатньо води, не забувайте вживати в їжу білкові продукти (для волосся це дуже важливо), в разі необхідності і після консультації з лікарем приймайте добавки з антиоксидантами, амінокислотами і мікроелементами.

Тебе може зацікавити