Випадіння волосся: п’ять ефективних порад, щоб запобігти цьому

by ira

Наше волосся постійно оновлюється. Старе випадає, а на його місці починає рости нове. Втрачати до 150 волосків в день — в порядку речей, якщо ж втрати більше, трихологи говорять про алопецію.

Про це передає KURAZH з посиланням на Ukr.Media.

Рахувати волоски ми вас не закликаємо, але якщо ви бачите, що на гребінці почав залишатися величезний жмут, якщо при митті ванна буквально завалена волоссям так, що забивається злив, а шевелюра при цьому явно поріділа, терміново читайте наш матеріал.

Спробуємо знайти причину

Це, звичайно, найскладніше, але саме тут криється ключ до збереження вашого волосся. Для початку перевірте себе на очевидні речі. Отже, волосся може випадати, якщо:

  • ви приймаєте ліки від тиску, псоріазу, а також похідні вітаміну А або Анаболічні стероїди (у чоловіків);
  • у вас є захворювання суглобів або вовчак;
  • у вас є ендокринні порушення, а також збої в роботі печінки;
  • вам діагностували полікістоз.

Це все серйозні проблеми, і вирішувати їх потрібно тільки з лікарем. А є і більш прості, які усунути ви можете самі. Наприклад:

  • ви сіли на сувору дієту (поверніться до повноцінного харчування, багатого білком — організм вас благає про це);
  • ви недавно народили (тоді варто трохи почекати, ці втрати припиняться);
  • у вас проблеми зі шкірою голови: лупа, жирність або сухість (підберіть догляд за типом шкіри);
  • ви часто фарбуєте або завиває волосся (підключіть маски і салонний догляд);
  • у вас стрес (налагодьте режим, пийте заспокійливі трав’яні чаї (м’ята, ромашка), якщо самі впоратися не в силах, зверніться до психолога);
  • у вас “період линьки” (це буває 1-2 рази на рік і проходить протягом місяця).

Якщо нічого з перерахованого Вам не підходить, потрібно почати з консультації трихолога. А якщо запідозрили «ворога», дивіться далі, як допомогти волоссю.

Максимально делікатний догляд

Поки ви проходите обстеження, призначені трихологом, або, якщо самі зрозуміли причину, вирішуєте її, потрібно допомогти волоссю і максимально полегшити йому життя. Для цього треба його якомога менше травмувати.

Підтримуйте чистоту волосся в міру потреби, не пересушуйте шкіру голови частим миттям. Всі маніпуляції з волоссям (особливо мокрими!) здійснюйте гранично акуратно. Також можна використовувати в своєму догляді лікувальні шампуні з цинком, які продають в аптеках.

Зміцнюємо волосяні цибулини

В силу віку або інших причин фолікули починають гірше працювати і «вирощують» більш слабке волосся з більш коротким циклом життя. До речі, тому його стає складніше відростити.

Приємні новини: на ранніх стадіях процес зворотній. Спеціальні засоби для зміцнення і проти випадіння волосся відновлюють функціональність волосяних цибулин.

Робимо масаж

Масаж допомагає скоріше доставити Активні компоненти і кисень до волосяних фолікулів. Він приводить в норму кровопостачання, порушене складними, незвичними укладаннями або іншими причинами.

Для зміцнення фолікулів особливо хороша дарсонвалізація. А делікатний механічний масаж м’яким гребінцем допоможе скоріше видалити вже відмерле волосся, щоб на його місці почало рости нове.

Не боїмося професійних процедур

Мезотерапія, кріотерапія, мікроструми — все це вам запропонує лікар. Найдієвішим на сьогодні методом лікування алопеції вважається плазмоліфтінг-введення препарату, приготованого з власної крові пацієнта.

Всього пара процедур — і випадання помітно скоротиться. Вже дуже скоро по всій голові з’явиться новий “пушок”.

Контролюємо харчування

Для зростання нових локонів потрібні “будівельні матеріали”. В першу чергу це тваринний білок (риба, м’ясо, яйця) — не даремно у більшості вегетаріанців проблеми з волоссям.

Слідкуйте, щоб у вашому раціоні також були продукти, багаті залізом (печінка, гречка, горох), цинком (арахіс, квасоля), магнієм (кунжут, висівки), вітамінами D і групи В (м’ясо, жовток). Не забувайте про неймовірно корисні для вашого волосся жирні омега кислоти (жирна риба, морепродукти).

Тебе може зацікавити