Як правильно розмістити продукти в холодильнику: є певні хитрості

by ira

Кожне відділення агрегату має власний температурний режим. Найхолоднішою зоною вважається полиця під морозилкою в однокамерній моделі та у двокамерній – біля задньої стінки. 

Ці місця призначені для зберігання м’ясних і молочних продуктів, що швидко псуються, передає KURAZH.

У середній частині камери слід тримати готові страви, а також олію, сир, яйця. Фрукти та овочі розміщують у нижніх висувних ящиках.

А ось дверцята — відсік з температурними умовами, що часто змінюються. Це найтепліша частина пристрою. Тут рекомендують зберігати соуси, спеції, лікарські засоби, напої з тривалим терміном придатності. А ось яйця тримати тут не варто.

Сусідство готових до вживання і сирих продуктів є неприпустимим. Причина в тому, що на поверхні останніх можуть бути патогенні мікроорганізми. Щоб уникнути проникнення в готову їжу, тримайте її окремо від сирих інгредієнтів.

Особливо небезпечними є м’ясо, риба та яйця. Бажано розташовувати їх на різних полицях. Більшість фруктів, а також помідори, перець, авокадо виділяють газ етилен, він прискорює дозрівання, але призводить до псування чутливих до нього огірків, баклажанів та салату (це етиленчутливі продукти). Тому овочі та фрукти не зберігають поруч один з одним.

Перед тим як прибрати продукти в холодильник, запакуйте їх правильно. Щоб продовжити термін придатності, зберегти зовнішній вигляд, смак і аромат, перекладайте продукти в контейнери або емальовані ємності з кришками, що щільно закриваються.

У герметичну тару необхідно ховати всі товари після відкриття упаковки. Для зберігання можна використовувати пергаментний папір. На відміну від харчової плівки під нею не утворюється конденсат, що сприяє появі плісняви ​​та бактерій.

Регулярно робіть прибирання холодильника, а на завершення протирайте всі відділення дезінфікуючими засобами. Це захистить від бактерій та грибка, позбавить неприємного запаху. Дотримуйтесь рекомендацій щодо зберігання, зазначених на етикетці товару. Приклеюйте наклейку з терміном придатності на контейнери та упаковку. Не вживайте їжі після того, як він закінчився. Не залишайте їжу в посуді, з якого вже їли. Це може призвести до харчового отруєння.

Якщо все-таки проблеми з травленням виникли, то як першу допомогу прийміть ентеросорбенти і пийте якнайбільше води. У разі погіршення стану зверніться до лікаря.

Не всі харчі варто прибирати в холодильник. Оливкова олія в ньому каламутніє і загусає, мед кристалізується, кава втрачає аромат, вбираючи сторонні запахи. Картоплю, моркву, цибулю та часник краще тримати в темному, сухому та прохолодному місці. Холод не до смаку екзотичним плодам, томатам, гарбузам, кабачкам та баклажанам.

Тебе може зацікавити