Як відкрити себе для нових стосунків: поради психолога

by ira

Після розриву тривалих відносин, досить важко зважитися на створення чогось нового. Корисні рекомендації від практичного психолога Юлії Ворман допоможуть подолати сумніви та тривожність, які виникають перед вступом у нові стосунки.

Про це передає KURAZH з посиланням на elle.ua.

Практикуйте щирість

Тривожність та закритість заважають ділитися переживаннями. Існує безліч книг про те, як зав’язати розмову, зачарувати співрозмовника та викликати в нього інтерес. Проте справжні стосунки завжди ґрунтуються на відкритості. 

Однак послаблення захисту — останнє, на що зважиться тривожна людина. Бути щирим означає подолати страх перед незнайомою людиною й дозволити їй дізнатися про ваші думки та переживання. Насправді досить просто говорити людям про те, що ви дійсно думаєте та відчуваєте. Це допомагає іншим побачити, що для вас є цінним і важливим.

Боріться зі страхом осуду

Підвищена тривожність змушує переоцінювати прискіпливість партнера. Якщо щось іде не так, ми машинально звинувачуємо себе. Може виникнути припущення, що партнер помічає лише наші помилки та недоліки. Насправді це не так. Більше того, ваш партнер, скоріше за все, хвилюється не менше, ніж ви. 

Знайдіть внутрішню цінність

Здається, коли ми насторожені, то правильно реагуємо на поведінку інших людей. Однак це не завжди так. Саме тривога змушує звертати увагу переважно на негативні сторони спілкування або взагалі придумувати їх на порожньому місті. А отже, існує ризик потрапити в полон своїх страхів та забобонів.

Для того щоб вийти із цього зачарованого кола, потрібно:

Зміцнювати почуття власної гідності

Якщо ви задоволені собою, знаєте собі ціну і приймаєте свій життєвий досвід як належне, то ймовірність того, що ви займатиметеся самоїдством, буде занадто мала. Саме приборкання внутрішнього критика допоможе вам діяти більш розкуто.

Уникайте катастрофічного мислення

Особливістю цього стилю мислення є схильність сприймати будь-яку негативну ситуацію як стихійне лихо. 

Корисна практика:

Спробуйте абстрагуватися від того, що відбувається в голові, та того, що говорить внутрішній голос. 

Згадайте, що страх, як кажуть, має великі очі. Він викривляє загрози та відтворює в уяві лише негативні варіанти розвитку подій. 

Запишіть думки, які викликає перспектива нового побачення, та проаналізуйте те, наскільки вони реалістичні.

Розвивайте емоційну свідомість:

Тривожність підживлюється думками про минуле та майбутнє. 

Ми або думаємо, що може статися, або знову і знову переживаємо ситуації з минулого. Усе це забирає сили та заважає діяти. Альтернатива такому блуканню розуму — усвідомлення. 

Зосередьтеся на тому, що відбувається тут і зараз.

Тебе може зацікавити