Як зберегти продукти в холодильнику, якщо вимкнули електрику

by ira

Наразі актуальним є питання, що робити з продуктами у холодильнику та морозилці, адже пролежати довго без електрики вони не зможуть.

Існує декілька дієвих лайфхаків, які допоможуть подовжити життя продуктам. Про це інформує KURAZH з посиланням на Факти.

Скільки холодильник та морозилка тримають температуру

Загалом оптимальна температура для продуктів:

  • у холодильнику – має бути 4°С або нижче;
  • у морозильній камері – 0°С чи нижче.

Скільки часу триматимуть холод ці прилади, залежить від їхньої моделі та року виготовлення. Сучасніші моделі холодильників зберігатимуть оптимальну температуру близько 20 год, а морозилки – більше доби. Старенькі – втратять здатність до охолодження за 4-6 год.

Це також залежить від температури в оселі – якщо вона висока, холод залишить холодильник швидко. Зараз ситуація інша, у квартирах українців не надто тепло, тому продукти можуть зберігатися в холодильнику без електрики близько 5-8 год.

Крім того, варто дотримуватись кількох правил після вимкнення електрики:

  • не відчиняйте холодильник та морозилку без потреби;
  • перегляньте продукти, що у вас зберігаються, та позбудьтеся тих, які вже почали псуватися;
  • якщо світла немає давно, перевірте температуру в холодильнику за допомогою термометра: якщо вона піднялася вище 4°С – продукти доведеться викинути.

Як зберегти продукти без електрики

Про можливі перебої зі світлом вже відомо всім, тому заздалегідь підготуйтеся:

  • заморозьте контейнери з водою – вони допоможуть зберегти в холодильнику потрібну температуру, коли світло відключиться;
  • купіть блочний або сухий лід – коли світло зникне, покладіть його у морозильну камеру та холодильник (продукти будуть у безпеці до 4 год у холодильнику, близько доби у напівпорожній морозильній камері та до двох діб – у повній морозилці);
  • якщо світла немає більше 5 год, помістіть лід або воду, заморожену у контейнерах, з морозилки до холодильника.

Якщо електрику не дають вже довгий час, потрібно рятувати продукти, що залишилися. Наприклад, молочні продукти (молоко, масло, сметана) можна помістити в окремі банки та поставити у миску з холодною водою. Таку воду потрібно змінювати щодня.

Твердий сир, ковбасу та рибу потрібно загорнути у натуральну тканину, змочену у солоній воді, а потім загорнути у харчовий папір. Так зберігати продукти можна на балконі чи підвіконні.

А ось яйця можуть протриматися за кімнатної температури близько тижня. Щоб вони точно не зіпсувались, ретельно вимийте їх у солоній воді, насухо витріть та помістіть у мішечок з рисом.

Найскладніше – зберегти м’ясо. Якщо в морозилці зберігаються заморожені м’ясні шматочки, їх варто перекласти в термопакет чи термосумку.

Або скористатися старим лайфхаком – помістити м’ясо у пакет та підвісити за вікно. Проводити такі маніпуляції варто у похмуру погоду.  Коли м’ясо розморозиться, відваріть його (або підсмажте).

Якщо на момент відключення електрики м’ясо лежало в холодильнику, його потрібно відварити у солоній воді та перекласти у контейнер. Тару слід щільно закрити та поставити на балкон. У такому вигляді м’ясо зможе пролежати до 48 год.

Інші продукти, що зберігалися у вашій морозильній камері, необхідно покласти у пакет, загорнути плівкою з бульбашками (вона не пропускає тепло) та зверху накрити газетою чи папером. Таку конструкцію слід тримати у холодному місці – на балконі чи на підвіконні.

Тебе може зацікавити