Як зберегти спокій під час конфлікту: дієві поради від психологів

by ira

Під час конфлікту дві людини можуть дуже сильно посваритися і зненавидіти одна одну. З іншого боку, вони можуть і знайти симпатію з повагою. Психологи розповіли, як прийти до другого варіанту.

Про це пише KURAZH з посиланням на Ukr.Media.

Не перебивайте і слухайте

Абсолютно будь-яка суперечка може перерости в перепалку і відкриті образи, якщо перебивати один одного. Коли ваш опонент в особі друга, колеги, клієнта або простого знайомого почав говорити щось, то у жодному разі не перебивайте його. Дайте закінчити думку, щоб показати, наскільки ви поважні. Це основна порада для тих, хто не хоче, щоб суперечки закінчувались бійкою чи образами.

Не змінюйте тему

Різкий перехід від однієї думки до іншої може бути надзвичайно болючим для людини, з якою ви спілкуєтесь. Якщо вона не закінчила говорити на якусь тему, то потрібно продовжити докопуватися до її суті. Якщо ви не слухаєте людину, не думайте, що вона буде з вами ввічливою.

Дайте зрозуміти опоненту, що ви його розумієте

Після того, як ви вислухали позицію людини, можете дати її зрозуміти, що розумієте її. Можна прямо сказати: “Так, я тебе розумію”. Це кращі слова для тих випадків, коли людина негативно і свідомо налаштована на суперечку і агресію.

Тут можна використовувати так званий парафраз. Не бійтеся перефразувати чуже висловлювання так, щоб донести краще свою думку. Наприклад, людина каже, що ненавидить, коли її зраджують через те, що вона впускає в своє життя всіх підряд. Якщо ви вважаєте, що вона сама у всьому винна, то можна сказати: «Так, якщо до тебе недружні і тебе зраджують, то це означає, що причина в тобі». Спочатку погодьтеся з людиною, а потім перефразуйте її думку. Це напрочуд тонкий метод ведення діалогу, який допоможе вам залишитися друзями після суперечки.

Правильно висловлюйте незгоду

Найчастіше опонент виходить з себе, коли ми не погоджуємося з ним. Все через те, як ми говоримо. Якщо ви хочете, щоб бесіда тривала в спокійному ритмі, то висловлюйте незгоду дуже обережно. Говоріть повільно, без підвищення гучності.

Критикуйте дії, а не вішайте ярлики

Якщо ви жінка і вам сказали, що вам не потрібно захоплюватися політикою, це не привід говорити людині, що вона сексист. Потрібно сказати її, що її слова не мають ніякого сенсу, тому що жінка — така ж людина. Якщо ви повісили на людину ярлик: агресор, дурень, сексист і так далі, то її буде вже неможливо переконати.

Використовуйте вразливість замість агресії

Якщо людина сказала вам, наприклад, що не довіряє вам, то замість того, щоб сказати щось на кшталт «а я не довіряю тобі» або «так мені плювати», краще сказати «мене образили (засмутили, поранили) твої слова». Це викликає величезну довіру і змушує співрозмовника більше вас поважати.

Наше щастя багато в чому залежить від нас. Намагайтеся нести у цей світ любов, оскільки дуже складно відповідати негативом на щире добро. Психологи рекомендують вам взяти на озброєння все вищесказане, щоб не тільки навчитися доносити свою думку, а й заводити нових друзів, адже якщо двоє людей завершують суперечку на позитивній ноті, вони можуть стати друзями.

Тебе може зацікавити