Щоб залишатися разом, ми готові вкладати багато сил у ці відносини. Але поступово, коли між нами виникають стабільність і безпека, кількість зусиль, що докладаються, знижується, близькість розсіює ефект «рожевих окулярів», і нас захльостує розчарування.
Про це розповідає KURAZH
Як передає KURAZH, про це повідомляє elle.ua.
На початковому етапі відносин і шлюбу ми завжди переповнені захопленням та ідеалізацією партнера. Абсолютно не знаючи його, ми несемо в собі велику кількість очікувань щодо того, якою є наша кохана людина і якими будуть стосунки з нею.
У такі моменти важливо розуміти, що це настання нормативної кризи відносин, яка може вивести пару на новий рівень. Відомий психолог, фахівець із сімейних відносин Джон Готтман на основі свого лонгітюдного дослідження причин руйнування шлюбу дійшов висновку, що є 4 так званих «вершників апокаліпсиса шлюбу».
Це 4 способи поведінки в конфліктних ситуаціях чоловіка, дружини або обох одночасно, що ведуть до розлучення
- Критика — сварки супроводжуються постійними зауваженнями та шпильками стосовно партнера.
- Зневага — неусвідомлена поведінка (закочування очей, глузування, сарказм), що несе у своїй основі огиду до партнера.
- Захисна поведінка — партнери постійно звинувачують одне одного, виправдовуючи себе, і тому не в змозі побачити свої помилки.
- Стіна — опір, що виявляється в небажанні щось обговорювати, фізично перебувати поруч, докладати зусиль до вирішення конфлікту.
Ці 4 стратегії сприяють застряганню пари в негативному циклі конфлікту та блокують конструктивне обговорення спірних питань. Мені дуже подобається порівняння партнерів з інопланетянами, як, наприклад, у бестселері Джона Грея «Жінки з Венери, чоловіки з Марсу». Адже кожен з нас, справді, ріс у своїй особливій сімейній системі, зі своїми правилами, переконаннями, традиціями.
Об’єднуючись у пару, ми вважаємо, що наші «марсіанські» правила та підвалини справедливі, на відміну від «венеріанських», і навпаки. Відстоюючи свої переконання, ми висуваємо безліч претензій, забуваючи, що для того, щоб бути щасливими, нам варто виявити цікавість до того, як влаштоване життя на іншій «планеті», припустити, що і там може бути щось корисне, переглянути свої сформовані з дитинства переконання та стереотипи.
Зрештою, сформувати компроміс. А для цього партнерам завжди потрібно розмовляти одне з одним не з позиції претензії, а з позиції очікування («Мені хотілося б, щоб ти…»).
Тоді конфлікти сприятимуть зростанню пари та кожного індивіда окремо, а шлюб буде довгим та міцним.
Важливо: якщо у вас виникли труднощі з розумінням партнера, ви завжди можете звернутися до фахівців.