5 помилок у догляді, від яких шкіра буде лущитися і сохнути

by Max

Лушпиння і стягнутість шкіри — одна з найбільш дратівливих проблем. І відчувається гидко, і візуально не компліментарно — косметика лягає нерівно, звертаючи увагу на кожній лусочці. Брр!

Адже цього можна уникнути, якщо не робити помилок у догляді, які ці самі лущення і стягнутість викликають. Перевіряйте себе — раптом ви теж у списку поганих дівчаток!

Агресивно очищаємо шкіру

Очищення — найважливіший етап для здоров’я та краси нашої шкіри. Але іноді ми так завзято (не шкодуючи обличчя свого) боремося з надлишками себуму та забруднень, що несвідомо робимо гірше, інформує KURAZH.

Це, наприклад, стосується пілінгу. Якщо використовувати його дуже часто, він порушує захисний ліпідний шар епідермісу. У результаті волога безконтрольно випаровується, з’являються роздратування та неприємні відчуття.

Щоб не травмувати шкіру та не пошкодити її захисний бар’єр, робіть глибоке очищення раз на тиждень (для жирного типу можна збільшити до 2 разів). Від скрабів для обличчя краще відмовитись — їхні абразивні частинки надто агресивні. Спробуйте засоби з більш м’якою дією, наприклад ензимну пудру.

Для щоденного очищення вибирайте засіб, який підходить саме вашому типу шкіри. Якщо ви вмиваєтеся прямо до скрипу, а потім відчуваєте стягнутість — швидше міняйте продукт на м’якший.

Вмиваємось гарячою/холодною водою

Вода впливає на стан шкіри, особливо чутливої. Занадто висока чи низька температура — це величезний стрес для епідермісу, зокрема його захисного шару.

Якщо не хочете пересушити обличчя, вмивайтеся теплою або прохолодною водою, яка буде комфортна вам за відчуттями.

Використовуємо недостатньо засобів

Так, так просто. Іноді ми банально недостатньо зволожуємо шкіру. Наприклад, сухому типу не вистачить лише зволожуючого крему, потрібно підкріплення у вигляді тонера або сироватки (вибирайте засоби з ніацинамідом, скваланом, гіалуронкою, сечовиною, гліцерином).

І пам’ятайте, що багато продуктів не самі дають воду епідермісу, а замикають її всередині шарів, тому дуже важливо наносити зволожуючі засоби відразу після вмивання — поки шкіра волога і продукту є що запечатувати.

Не бійтеся нашарувати продукти: якщо нанести засоби в правильному порядку, то вони лише посилять дію один одного.

Зазвичай доглядові засоби наносять у такому порядку: тонік чи тонер — сироватка — крем. Якщо шкіра особливо зневоднена: тонер — емульсія — сироватка — крем.

Не закриваємо догляд кремом

Цей пункт плавно випливає із попереднього. Помітили, що останній етап нанесення засобів — це завжди крем?

Сироватка для обличчя — чудовий б’юті-засіб, який може перетворити вашу шкіру. Щоправда, про якийсь результат можна забути, якщо не закривати її щільнішим продуктом.

Обов’язково завершуйте догляд кремом — він дозволить активним речовинам із сироватки ефективно працювати і запобігає випару вологи.

Використовуємо шкідливий спирт у догляді

Зазвичай цим грішать володарки жирної чи проблемної шкіри, оскільки у засобах від акне деякі марки, на жаль, використовують прості спирти, які дуже сушать. Ретельно перевіряйте склади. Якщо в них є Alcohol Denat, Ethanol (Ethyl Alcohol), Isopropyl Alcohol (Isopropanol), то після використання продукту вам не уникнути стягнутості і лущення.

Тебе може зацікавити