А як інакше? Вони живі істоти зі своїм характером та переживаннями. Щоб уникнути непорозуміння, потрібно знати основні причини виникнення собачих образ, інформує KURAZH.
«Життя без розпорядку»
У собак є такі ж біоритми, як і у людини. Це надає чотирилапій тварині впевненість, заспокоює нервову систему, покращує сон і знижує рівень гормонів стресу. Якщо собаку годувати і вигулювати точно за розкладом, то можна помітити, що вихованець стане радіснішим, щасливішим і врівноваженим. Саме тому дуже важливо дотримуватись чіткого розпорядку дня.
«Б’є — значить не любить»
Фізичні покарання призведуть до того, що щеня виросте боягузливим і невпевненим у собі. Надалі може виявитися дуже сильна агресія не лише стосовно оточуючих, а й стосовно свого господаря. Адже у собаки чудова пам’ять. Якщо господар чимось незадоволений, можна змінити тембр голосу. Адже собаки дуже добре реагує на тон сказаних уголос слів.
«Стороннім гладити заборонено»
Якщо на прогулянці до вас підійде чужа людина з бажанням пограти або погладити вашого чотирилапого друга, краще чемно відмовити такому проханню. Таким чином собака отримує стресову ситуацію, ще б пак, «незрозуміло хто підійшов і гладить», а господар втрачає авторитет і позиції лідера в її очах. До того ж, характер, звички та настрій собаки можуть бути непередбачуваними.
«Самотність — нудьга»
Собаки дуже прив’язані до людини, а тому не люблять залишатися самі. Звичайно, цілодобово бути разом із тваринами неможливо. Однак, потрібно постаратися якнайбільше вільного часу проводити з чотирилапим другом. Добре, якщо у будинку є хоч один член сім’ї. Ідеально, якщо собака може підлаштуватися під ваш графік роботи.
“У страху великі очі”
У собак, як і людини, є свої страхи. Вони можуть боятися води, сильних шумів, природних явищ. Не варто ігнорувати страхи собаки. Потрібно звести стресову ситуацію до мінімуму. Якщо собака стійко пройшов випробування — можна його похвалити або дати ласощі за терпіння. Дражнити улюбленця взагалі не рекомендується. Це викликає глибоку образу та неприйняття.
“Не кричати, а спілкуватися”
Собаки дуже негативно реагують не лише на фізичне покарання, а й на крики. Якщо щеня ще не привчилося справляти природну потребу в потрібному місці, то криком нічого не доб’єшся. Не можна кричати на собаку. Ні до чого хорошого це не призведе. Вони взагалі бояться гучних звуків і зараз просто не розуміють свого господаря.
«Справі час, прогулянці година»
Щоденний вихід на вулицю — це обнюхування незнайомої території, своєрідна зустріч із великим навколишнім світом. Собака під час щоденної прогулянки не тільки має справляти потребу, а й знайомитися з навколишнім світом та іншими вихованцями. Тварина засмучується, якщо їй не дають обнюхувати дерева та кущі, а за короткий повідець постійно смикають.