8 помилок при виборі шампуню, яких ти точно припускаєшся

by Max

Вибір шампуню – завдання не з легких, навіть якщо ти визначилася з тим, який у тебе тип волосся. До того ж асортимент на полицях вводить у справжній ступор: зволожуючий, відновлюючий, розгладжуючий і для об’єму. Який ;же все таки купити? І часто ти купуєш не ту баночку, що тобі потрібна! Ми поговорили з професіоналом і дізналися все про шампуні та помилки, які ми робимо, вибираючи їх.

1. У тебе тонке волосся, і ти купуєш шампунь для об’єму, щоб воно виглядало пишніше

Багато дівчат, вибираючи такий шампунь, роблять такі помилки:

  • купують тільки шампунь для об’єму, без кондиціонера;
  • використовують продукт на тонкому освітленому волоссі;
  • використовують продукт при сухому волоссі та сухій шкірі голови.
  • Подібні помилки призводять до отримання негативних наслідків — відсутність об’єму, сухість волосся, ламкість, дестабілізація роботи сальних залоз.

На жаль, шампунь для створення об’єму підходить не всім. Зазвичай, фахівці рекомендують його тільки для здорового фарбованого або натурального волосся. І не радять купувати подібні засоби для тонкого, ламкого та освітленого волосся. Справа в тому, що продукт для об’єму сушить структуру шкіри та волосся, а якщо вони і так пошкоджені, то результати можуть бути дуже неприємними.

2. Ти впевнена, що шампунь, що розгладжує, допоможе випрямити волосся.

Багато хто, купуючи шампунь з написом «розгладжуючий», думають, що він випрямляє волосся. Насправді нічого такого не відбувається. Це продукти створені виключно для гладкості довгого прямого волосся – шампунь просто прибирає пухнастість структури, надає глянець і блиск. І це все! До речі, найчастіше ці засоби містять гідролізований кератин, внаслідок чого волосся стає більш щільним. Якщо у вас тонке, або, наприклад, кучеряве волосся, то ніякого ефекту, крім того, що воно стане чистим, не з’явиться.

3. Після освітлення або фарбування ти не користуєшся зволожуючим шампунем

Зволожуючий шампунь підходить для будь-якого волосся після освітлення, тонування, фарбування, хімічної завивки та хімічного випрямлення. Справа в тому, що після хімічного впливу на структуру волосся втрачає величезну кількість води. Вони потребують великої кількості зволожуючих компонентів, що загалом і дають продукти для зволоження.

Ти вважаєш, що шампунь для зволоження ускладнює структуру? Ні, це не так, оскільки у складі просто відсутні компоненти, здатні зробити це.

4. У тебе комбіноване волосся, але ти миєш їх шампунем для сухого волосся

Волосся по довжині сухе, а коріння досить швидко брудниться – знайомо? І щоб хоч якось захистити слабкі кінчики, ти миєш голову шампунем для сухого волосся — це велика помилка! Він підійде для сухого та витонченого волосся на кінцях і по довжині, але якщо шкіра голови жирна, то продукт збільшуватиме вироблення себуму, що призведе до зайвої жирності шкіри голови. Загалом, ти тільки посилиш ситуацію.

Тому потрібно обирати шампунь для комбінованого волосся. При виборі засобу слід керуватися наступним: у складі повинен бути спирт для роботи зі шкірою, масла та екстракти для регулювання пористості та вологовіддачі волосся.

5. У тебе нормальне волосся, але ти миєш їх шампунем для жирного волосся – про всяк випадок, щоб менше забруднювалися

Такі шампуні створені і призначені виключно для жирної шкіри голови, із зайвим виробленням себуму. Як правило, якщо людина має порушення роботи сальних залоз і початкова стадія себореї, то найкраще підібрати трихологічний шампунь. Якщо ж косметична проблема і пов’язана з порушенням роботи сальних залоз в результаті дієт, періоду лактації, зміни гормонального фону, то продукти для жирного волосся вирішать цю проблему запросто.

6. Миєш голову шампунем від лупи, хоча в тебе її вже немає

У жодному разі не можна користуватися продуктом від лупи, якщо в тебе її немає, навіть з метою профілактики! Справа в тому, що засоби для вирішення проблем з лупою – як грибкової, так і контактної – створені на складних рецептурних сітках, які можуть викликати сухість шкіри, контактний дерматит, пересушування структури волосся.

7. У тебе здорове волосся, але ти про всяк випадок миєш їх відновлюючим шампунем

Відновлюючий шампунь потрібен, коли волосся пошкоджене в результаті хімічного процесу – фарбування, освітлення і т. д. Застосовувати його на здоровому і хорошому волоссі просто безглуздо, тому що такі засоби призведуть до обтяження структури і зайвого обтяження. Волосся просто втратить об’єм — як за довжиною, так і в прикореневій зоні.

8. Ти використовуєш шампунь для фарбованого волосся, хоча вже давно не фарбувалася

Якщо використовувати шампунь для фарбованого волосся на натуральному волоссі, нічого страшного не станеться, але й ефекту не буде. Зайве витрачання грошей! Продукт створений саме для фарбованого волосся, тому що їм потрібна мікроплівка для утримання штучного пігменту. Так що тут все просто: захист кольору – це мікроламінування, коли кожне волосся за рахунок масел і полімерів покривається плівкою, що дихає, яка і утримує пігмент.

Тебе може зацікавити