Якщо у вас немає корисної звички обіймати своїх рідних без приводу, варто переглянути свої погляди на цей милий ритуал. Вчені провели цікаве дослідження, яке показало, скільки разів на день потрібно обніматися, щоб бути здоровими та щасливими.
Про це розповідає KURAZH
Як передає KURAZH, про це інформує Ukr.Media.
Хімія обіймів
Коли хтось обіймає нас, активізуються рецептори шкіри, які реагують на тиск. Вони негайно посилають певні сигнали в мозок, в результаті чого починає вироблятися дофамін, який створює приємне відчуття задоволення і щастя, знижується рівень стресу і напруги, стабілізується пульс і артеріальний тиск. Крім того, обійми збільшують виробництво окситоцину, так званого “гормону кохання”.
Наукові експерименти
В Інституті Advanced Telecommunications Research Institute International (м. Кіото) було проведено дослідження, під час якого група людей розмовляла один з одним протягом 15 хвилин, а потім половина з них обняла один одного. При оцінці фізіологічних параметрів у цій частині респондентів рівень кортизолу (гормону стресу) в крові був значно знижений, чого не можна сказати про другу групу випробовуваних.
Згідно з іншими дослідженнями, проведеними в Університетському коледжі Лондона, обійми створюють в головному мозку такі імпульси, які допомагають нам відчувати себе гідними кохання і приймати такими, якими ми є, а їх недолік може стати причиною невдоволення своїм тілом і розвитку таких захворювань, як анорексія і булімія.
Вчені Лос-Анджелеса сканували головний мозок людей після отримання невеликого удару електричним струмом. Партнери випробовуваних були поруч під час цього експерименту і тримали їх за руку. Результати показали, що така підтримка і фізичний контакт допомогли людям впоратися зі стресом і зменшити страх.
Скільки обіймів нам потрібно в день?
Насправді людина може жити без обіймів, але при цьому ми будемо “потроху вмирати” кожен день. Нам потрібно обніматися як мінімум 4 рази на день для виживання, 8 — щоб зберегти життя і 12 — щоб рости і розвиватися.
Обійми — це цінний подарунок, який приємно і корисно не тільки отримувати, а й дарувати.