Чи потрібне взуття собакам: відповідь спеціалістів

by ira

У зимовий час люди обробляють дороги агресивними хімічними речовинами. Це може призвести до пошкодження шкіри лап. Крім цього, негативно позначитися на стані лап можуть і крижинки. Вони здатні подряпати шкіру, інформує KURAZH.

У літній період пісок може нагріватися до високих температур. Ця ситуація загрожує собаці опіком.

Якщо ви живете в місці, де лежить гостре каміння і скло, то тварина ризикує порізатися.

З огляду на це, краще використовувати спеціальні черевики. Вони захистять чотирилапого друга від негативних впливів.

Якщо собака більшу частину часу проводить удома, а місце для прогулянки вихованця є безпечним, то від черевиків можна відмовитися.

Якщо ж ви вирішили придбати спеціальні черевики, то варто враховувати той факт, що собаці потрібен якийсь час на те, щоб звикнути до нововведення.

У будь-якому разі, ухвалити рішення про купівлю взуття повинен господар.

Крім того, основне призначення черевиків — захист від холоду та реагентів, які можуть викликати проблеми зі здоров’ям. Також взуття забезпечує гігієну та кращу фіксацію суглобів.

Легше зняти з вихованця взуття після прогулянки, ніж мити та сушити лапи. Також взуття гарантує кращу стійкість, адже багато моделей оснащені протекторами. Ще черевики захищають лапи, якщо є якісь ранки. Іноді собак взувають навіть улітку.

Якщо ви гуляєте з собакою неподалік будинку, де сніг чистий, то взуття може і не знадобитися. А ось тим, хто живе в центрі міста, де середовище агресивне, варто подбати про вихованця та купити йому черевики.

Вони бувають брезентові чи латексні — це суто індивідуальний вибір. Але треба приміряти взуття, щоб воно добре сиділо. Тісні черевики можуть натирати або стискати пальці, а надто вільні — провокувати травми.

Привчати вихованця до обновки варто вже зараз, щоб узимку для нього це не стало шоком. Можна одягати черевики вдома і ходити в них по годині на день.

Тебе може зацікавити