Душніла: хто це, як з ним спілкуватися і що робити, якщо це ви

by Max

У всіх нас є знайомий, поряд з яким дуже важко перебувати. Він постійно прорікає банальності, причіпається до всіх по дрібницях, і без кінця нудить, нудить і нудить. Від нього хочеться втекти, але що зробити, якщо це ваш колега, з яким ви просто змушені так чи інакше спілкуватися? Бабуся, яка вас все ж таки любить? Зрештою, якщо душила (не вітаємо, але вам приз за чесність) — це ви?

Хто такий душніла?

«Душніла» — це жаргонне слово, яке в сучасній мові використовується для позначення людини, яка постійно висловлює свої думки та думки в надмірно наполегливій і нав’язливій манері. Це людина, яка може монотонно і довго розмірковувати на тему, яка їй цікава, але не викликає інтересу в інших. Душніла часто ігнорує реакцію співрозмовника і продовжує свою промову, навіть якщо вона явно викликає нудьгу чи роздратування, інформує KURAZH.

Як спілкуватися з душнілою

Насамперед наберіться терпіння. Намагайтеся вислухати, не показуючи відкритого роздратування. Можливо, йому просто треба виговоритись. Згадайте, нам усім іноді потрібні „вільні вуха”, тобто людина, яка просто нас слухатиме, без засудження, доброзичливо і спокійно. Спробуйте щиро співчувати співрозмовнику, ставте йому запитання. Але лише один раз.

Перемикайте тему

Якщо розмова стала надто нудною або одноманітною, спробуйте м’яко перевести її на іншу тему. Може виявитися, людина не розуміє натяків. Прямо так і скажіть: Все це чудово, але давайте зараз обговоримо ось що. Можливо, вам вдасться перехопити ініціативу та перетворити монолог на діалог.

Використовуйте невербальні сигнали

Погляди на годинник, легкий рух тіла можуть сигналізувати про те, що вам потрібно закінчити розмову. У разі глухої непрошибності, скажіть прямо: у мене є лише п’ять хвилин, чи можна перейти до конкретики? Якщо і це не допомагає, намагайтеся не зустрічатися із занудною людиною віч-на-віч, завжди беріть модератора розмови — іншого колегу, сестру, подругу, якщо розмови точно ніяк не уникнути.

Що робити, якщо це ви?

Розуміння, що ви забираєте у людей час і сили своїми розмовами чи буркотінням — добра половина шляху до успіху. Честь вам і хвала, якщо ви щиро хочете змінитись і навчитися бути більш приємними у спілкуванні з людиною. Ось у який бік треба рухатись.

Вчіться слухати

Зверніть увагу, скільки часу ви говорите і скільки слухаєте. Намагайтеся балансувати ці два процеси. Можна ставити пісочний годинник (обіграйте цей момент) або засікати час іншим способом — і не говорити довше, ніж треба. Це, до речі, завжди на користь будь-якому діалогу.

Дивіться на реакцію співрозмовника

Помічайте невербальні сигнали: нудьгу, абстрактність, нетерпіння. Якщо бачите такі ознаки, постарайтеся скоротити свою промову. Не соромно попередити людину, що ви можете злегка «душити» і попросити м’яко зупиняти вас у ситуації «Остапа понесло». Така щирість зазвичай дуже підкуповує.

Ставте запитання

Замість монологічно викладати свої думки, ставте запитання співрозмовнику, щоб залучити його до діалогу. Дуже важливо, щоб ви відчували справжню потребу почути людину, тоді розмова пройде «на ура».

Розвивайте емоційну грамотність

Працюйте над здатністю розуміти та відчувати емоції інших людей. Це допоможе вам краще настроїтись на хвилю співрозмовника. Людина з розвиненою емпатією завжди буде бажаним гостем у будь-якій ситуації, з нею охоче обговорять будь-яку проблему чи радісну подію. Хороша новина — емпатію можна прокачати як м’яз.

Будьте самокритичні

Усвідомлюйте свої слабкі сторони та працюйте над ними. Визнайте, що ваші інтереси можуть бути не настільки цікавими для інших, як для вас. Читайте книги, медитуйте, відвідуйте курси саморозвитку, заведіть нове хобі — словом, станьте цікавішим для себе самого, насамперед. Там і інші, дивишся, підтягнуться.

Тебе може зацікавити