Кінологи назвали дії господаря, які явно не сподобаються собаці

by Max

Якщо у вас є собака, ви напевно хочете, щоб він прожив довге і щасливе життя. Але іноді ви можете робити речі, шкідливі для вашого чотирилапого друга. Собаки цікаві, активні, чим дуже схожі на дітей. Це прекрасно, але через це вони можуть потрапити в халепу, що позначиться на їхньому здоров’ї. Тож представляємо вам найпоширеніші помилки, які собаківники ненавмисне роблять, піклуючись про своїх улюбленців, інформує KURAZH.

Фізичне покарання

Так, собак потрібно виховувати. Але фізичне покарання — це завжди погано. По-перше, це жорстоке поводження з твариною, а, по-друге, це не працює і призводить до зворотного — собака починає боятися вас. Дресирування, засноване на заохоченні, — набагато ефективніше за фізичну дисципліну. Воно вибудовує довіру між собакою і людиною. Тоді як агресивні дії по відношенню до тварини вчать їх не довіряти людям загалом. Коли пса б’ють, він може сховатися, неконтрольовано мочитися або сильно лякатися.

Нехтування доглядом за зубами

За собачими зубами потрібно доглядати так само, як і за людськими. Це питання не тільки естетики, а й здоров’я. Чистити зуби цуценяті потрібно відразу, щойно його завели, щоб воно звикло до цього. Спочатку буде достатньо 3 рази на тиждень, але краще довести до щоденного чищення зубів. Варто пам’ятати, що жувальні палички не замінять регулярний догляд за порожниною рота в улюбленця. М’ятні ласощі для розгризання не очистять задні зуби так, як це може зробити щітка. Існують спеціальні засоби для собак, що допомагають чистити зуби. Вони сильно відрізняються від людських — як правило, у щіток зменшена голівка і дуже м’які щетинки.

Дозволяти собаці їсти все підряд

Ніколи не варто годувати собаку людською їжею. У ній багато солі, спецій і жиру. Більшість страв високотоксичні для тварин. Цукерки, жуйка, випічка містять підсолоджувач — ксилітол. Якщо він потрапить у шлунок собаці, цукор у його крові впаде, що може призвести до відмови печінки. Також не слід давати такі продукти: молочку, кістки з жиром і обрізки, сирі яйця, м’ясо, рибу, солоне, солодке та шоколад. І ще не варто годувати собаку об’єктами з вашого столу, це привчає його до небажаної звички просити.

Кричати на собаку, якщо він робить щось не так

Крик — це те, що слід забути. Як фізичне виховання він не працює. Запам’ятайте, собаки не сприймають слово “ні”, тож крик їх тільки лякає. У цьому випадку тварина і розгублена, і боїться вас.

Не звертати увагу на специфічні особливості породи

Собаківники повинні знати, що одним породам потрібен особливий догляд, а в інших є схильність до певних хвороб. Потрібно завжди вивчати це питання, перш ніж заводити улюбленця, щоб бути впевненим, як правильно за ним слід доглядати і яких проблем варто очікувати.

Тебе може зацікавити