Леся Нікітюк розповіла, як естонці ставляться до українців

by ira

Телеведуча Леся Нікітюк, прибувши до Естонії, зустрілася з мером Таллінна, Михайлом Кілвартом та дізналася, як країна підтримує Україну. Про це вона повідомила на своїй сторінці в Instagram.

“24 лютого в Україні – це страшна дата, це початок повномасштабної війни. 24 лютого в Естонії – це День Незалежності. Для естонців День Незалежності – це як день народження! Це веселе і водночас сумне свято. Бо естонський народ пам’ятає і ніколи не забуває про страшні радянські репресії. Тому цей день для них наповнений сльозами щастя й смутку. Під час зустрічі мер Таллінна мені сказав, що коли всі дізналися про повномасштабне вторгнення росії до України, то естонська рана знову відкрилася і почала кровоточити…” – поділилася Леся.

Як розповіла телеведуча, саме тому естонська влада та народ одразу ж почали підтримувати українців та пропонувати свою допомогу. Також зараз багато естонців надсилають свої донати Україні та вірять у ЗСУ.

“Естонія прийняла приблизно 55 тисяч українських біженців, це 4% населення цієї країни. Соціальні служби, послуги освіти – все це надається людям, які тікають від війни. Естонія створила тисячі місць у школах для дітей біженців з України, було відкрито нові школи, зокрема школа Свободи в Таллінні”, – розповіла Нікітюк.

Тебе може зацікавити