“Найсолодший сюжет для них – бачити, як горить будинок заможного сусіда”: Притча про образу, яка допоможе вам завжди поводитися мудро і гідно в таких ситуаціях

by Max

Навколо чимало злих людей, людей, які просто заздрять, або в спробі хоч якось переключитися зі свого безсилля на щось інше, починають поливати брудом інших. Багато заздрісників, ревнивців і просто тих, хто намагається хоч якимись доступними способами привернути до себе увагу та продемонструвати якусь значущість, інформує KURAZH.

Хейтери, тролі, просто невитримані та невиховані люди. Або ті, хто не вміє або не вважає за потрібне залишати при собі свою думку.

Глобалізація інтернет-простору дуже стимулює до зростання хейту та відкритого негативу. Однак справа не лише в інтернеті. У всі часи були критики, заздрісні колеги та сусіди і просто ті, хто заздрить і чекає, коли ж нарешті успішніша людина спіткнеться і програє.

Найсолодший сюжет для них — бачити, як горить будинок заможного сусіда.

Звісно, критикують не лише через заздрість. Буває, що досить благополучні люди, дозволяють собі такі реакції і висловлювання, яких від них явно не чекаєш. Значить, щось їх зачепило.

Мабуть, єдина корисна критика — це критика від успішних людей. Людей, які розуміються на певному предметі, які самі чогось досягли. Таку критику корисно читати бодай по діагоналі. Іноді прислухатися до неї та робити висновки.

Реагувати на випади інших — це неконструктивно стосовно свого організму, своєї енергетики.

Далі краще не буде. Людей розлючених, що не відбулися, менше не стане.

Якщо у вас щось виходитиме — готуйтеся, налетить зграя.

Щодо образ і злослів’я є прекрасна мудра притча.

До мудреця прийшов учень. Він був дуже засмучений. У рідному селі його періодично ображали. Сусіди не вважали юнака гідним займатися серйозними вченнями та брати уроки у великого мудреця.

– Як мені бути, учителю? Я чую злі слова від людей, яким не зробив нічого поганого.

– Пам’ятай одне. Люди можуть образити тебе трьома способами. Сказати, що ти просто дурний. Сказати, що ти був і залишаєшся рабом. А ще вони можуть назвати тебе бездарністю.

– Так, учитель. Мені доводиться чути ці слова від різних людей.

– Запам’ятай три істини. Тільки справжній дурень може називати іншого дурнем. Тільки той, хто сам є рабом, шукатиме в іншій людині раба. І тільки нікчемна, людина, яка не відбулася ні в чому, постійно намагатиметься виправдати власну бездарність і в такий спосіб намагатися принизити таланти і здібності іншого. Хіба для тебе важлива думка та слова хоч когось із таких людей?

– Ні, учителю.

– Живи своїм життям. І слухай думки лише тих, кого поважаєш сам і вважаєш важливим для себе отримати їхню оцінку.

Тебе може зацікавити