Не виходь з душу, не зробивши цього: як надати блиску волоссю за 5 секунд

by Max

Ти коли-небудь бачила волосся, яке так блищить, наче відзеркалює? Звісно, так — у рекламі шампунів. Але що якщо ми скажемо тобі, що справа не в ньому?

Звичайно, очищення дуже важливе – невдало підібраний шампунь може звести нанівець ефект від найдорожчих масок і олій. Однак для блиску волосся важливий ще один крок – щоб зробити його, тобі не знадобиться жодної косметики.

Чому волосся блищить?

Вся справа в кутикулі – шар кератинових лусочок, які лежать один на одному, немов платівки черепиці на даху. Чим щільніше підігнані лусочки, тим сильніше блищить волосся – адже гладкий «панцир» краще відбиває світло.

5 секунд, які допоможуть волоссю сяяти

Тепло і пара, що впливають на волосся в душі, піднімають лусочки кутикули. У цьому немає нічого поганого — тільки так усередину стрижня може проникнути необхідна волога. Однак є одне важливе «але» — якщо лусочки не опустяться на місце, то корисні речовини також легко покинуть волосся, як потрапило до нього, а блиск так і не з’явиться через нерівну поверхню верхнього шару.

Як повернути «черепицю» у вихідний стан? Секрет простий: промийте волосся холодною водою протягом п’яти секунд, коли закінчуєш приймати душ. «Низька температура запечатає кутикулу, а регулярні холодні ополіскування зроблять волосся сильним, здоровим і блискучим», — каже знаменитий перукар Ендрю Фіцсаймонс.

Ще п’ять способів надати волоссю блиску

  • Раз на два тижні (або раз на місяць, якщо ти миєш голову один-два рази на тиждень) використовуй шампунь глибокої очистки – він допоможе видалити залишки засобів для укладання, які згодом накопичуються у волоссі.
  • Користуйся незмивним кондиціонером — з віком у волоссі стає менше ліпідів, які «склейують» лусочки кутикули, і він здатний його замінити.
  • Спи на шовкових або атласних наволочках – тертя волосся об бавовну може піднімати лусочки, що призводить до зникнення блиску.
  • Користуйся щіткою з щетини кабана – це відмінний інструмент, що дозволяє розподілити натуральні олії по волоссю, тим самим надаючи їм блиск.
  • Раз на два тижні роби маску для глибокого зволоження волосся (а якщо пасма дуже суха, то використовуй її замість кондиціонера постійно) — зверни увагу на ті, що містять рослинні олії.

Тебе може зацікавити