Просто підніми ноги: прості хитрощі для домашнього лімфодренажу

by Max

Набряк – це не тільки неестетично, а й небезпечно для здоров’я. Розповідаємо, якими простими прийомами можна розігнати лімфу, щоби наша лімфатична система продовжила справно виводити всі токсини, які потрапили в організм.

Особливо корисними ці поради будуть у післясвятковий «сезон», який чекає на нас у травні — адже саме в цей час ми менше рухаємося, їмо більше солоного та п’ємо алкоголь частіше, ніж звичайно.

Зроби сухий масаж

Використання для масажу щітки із грубою щетиною допомагає підтримувати роботу лімфатичної системи. Сухий масаж покращує кровообіг, до того ж ти позбавишся від відмерлих клітин шкіри, що, у свою чергу, полегшить виведення токсинів з організму через пори. До речі, такий масаж — це давня аюрведична техніка, яка використовується вже багато століть.

Зроби лімфодренажний масаж

Рухайся по тілу довгими, впевненими погладжуваннями, злегка натискаючи на шкіру. Направляй рухи від кінцівок до внутрішніх органів, звертай увагу на відчуття: якщо ти відчуваєш м’язи, то, швидше за все, перестаралася з натиском.

Підніми ноги

Є простий спосіб стимулювати рух лімфи, покращити кровотік і позбутися набряку кісточок, втоми колін і напруги органів малого тазу: просто ляж біля стіни і підніми ноги вгору. Виходь із цієї пози, коли відчуєш поколювання чи оніміння кінцівок.

Пий більше води

Лімфа складається з води на 95%, і тому для її руху потрібна достатня кількість рідини. Не забувай про H2O, якщо хочеш запобігти набрякам: наприклад, купи симпатичну пляшку і постійно носи її з собою. Додай у воду скибочки лимона або огірка – це зробить її кориснішою та смачнішою.

Їж продукти, що стимулюють рух лімфи

Додай до свого раціону імбир, куркуму, морські водорості, часник, цитрусові, журавлину, горіхи і насіння — ці продукти дозволяють вивести лімфу, що застоялася. Не обов’язково їсти їх усі: можна обмежитися апельсинами та чаєм із куркумою.

Використовуй трави

Трави – потужні союзники у справі оздоровлення організму. Декілька з них сприяють руху лімфи: від набряків допомагають позбутися корінь астрагалу, золототисячник та ехінацея. Тільки не забудь проконсультуватися з лікарем, перш ніж використовувати їх, щоб не нашкодити собі.

Тебе може зацікавити