“Результат змусив замислитися”: Скільки можна спалити калорій та жиру за годину ходьби

by Max

У багатьох з нас на слуху, що людині необхідно проходити щодня близько 10 000 кроків. Ми вирішили провести короткий експеримент у тренажерному залі. Висновки з нього умовні, але їх можна брати за відправну точку, інформує KURAZH.

Використовували бігову доріжку, середня швидкість — 6 км/год, час експерименту 1 година, пройдена відстань 6 км.

Зі шкільної програми багато хто пам’ятає, що середня швидкість ходьби людини 5 км/год. Оскільки всі ми різні, то середня швидкість варіюється від 4 до 6 км/год. Частота кроків від 70 до 120 за хвилину. Залежать результати від багатьох чинників: стать, зростання, вага, вік, рівень фізичної підготовки та здоров’я загалом.

Результати не здивували, але нагадали про важливість здорового харчування

За 1 годину ходьби експериментатор спалив 311 ккал і пройшов 6288 кроків. Це більша частина добової норми.

Організм під час тренування використовує різні джерела енергії. Очевидно, що під час ходьби ми насамперед витрачаємо глікоген із крові та м’язів. Тобто запас цукру. І лише у другу чергу наш організм окислює жири. Але навіть якби якимось дивом ми на 100% витрачали запаси жирів, то 1 г жиру дає 9 ккал енергії. Таким чином, витративши 311 ккал, експериментатор спалив би 34,5 г жиру.

В одному чизбургері з популярного ресторану швидкого харчування 300 ккал. За годину ходьби дослідник відпрацював лише 1 чизбургер. Щоб відпрацювати повноцінний обід у такому ресторані, йому довелося би ходити щонайменше 3-3,5 години.

Висновки з експерименту

Не звертайте уваги на загальну кількість пройдених кроків за добу. Якщо ваш фітнес-браслет або смартфон вітає вас із заповітною цифрою 10 000 кроків рано радіти. Для того, щоб був результат, вони мають бути виконані безперервно як тренування.

На чолі схуднення стоїть лише харчування та дефіцит калорій. Тренування — це лише один із інструментів створення дефіциту.

Звертайте увагу на калорійність того, що ви їсте. Пам’ятайте цифру, яку доведеться відпрацьовувати, якщо ви вирішили перекусити чимось не дуже корисним. Чи готові ходити годину заради 1 чизбургера? А доведеться, якщо цей чизбургер не входить у добовий, тижневий калораж.

Ходити треба! Це найпростіший і найбезпечніший спосіб підтримувати здоров’я. Скільки ходити? Орієнтуйтеся на 10 000 кроків в ідеалі. Як часто? Кожен день. Як це зробити? Гуляти на свіжому повітрі.

Чи допоможе схуднути ходьба? І так і ні. Вона має бути одним із інструментів у вашому комплексі, де на чолі всього стоїть нормалізація харчування.

Усім здоров’я та добра.

Тебе може зацікавити