Нині дедалі більшої популярності набирає інтервальна дієта, коли на те, щоб поїсти, виділяють певний проміжок часу — наприклад, чотирьох- або шестигодинний на день. Наступний виток еволюції дієти — їсти один раз на день, з’їдаючи весь добовий раціон за одне приймання їжі. Чи корисно це, інформує KURAZH.
Мета цієї дієти — звісно, схуднення. Вона заснована на харчових звичках наших пращурів, які доволі часто і переїдали, і голодували, адже в них не було стабільного доступу до їжі. Як показало одне з досліджень, ті, хто дотримується “одноразової дієти”, справді худнули. Але разом із жиром вони втрачали і м’язову масу — виходить, що вона не така вже й корисна.
Крім того, всі дослідження проводили тільки на здорових людях: ніхто з них не мав проблем із серцем або судинами, діабету, ожиріння, розладів харчової поведінки або порушень обміну речовин. Виходить, що якщо у вас є якесь хронічне захворювання або одна з перерахованих проблем, вам краще не експериментувати — у всякому разі, без консультації з лікарем.
Ще один мінус — раціон за такого підходу до харчування може бути збіднений поживними речовинами. Тобто, потрібно переконатися, що ви точно з’їли належну вам кількість білка, клітковини, вітамінів, корисних жирів і мікроелементів. Це означає, що все підряд їсти не вийде.
І вишенька на торті — відчуття голоду нікуди не дівається. Апетит може прокинутися просто звірячий, а це, своєю чергою, легко призводить до енергетичного спаду. У результаті ви зіткнетеся з втомою, слабкістю, зниженням працездатності — як фізичної, так і розумової.
Виходить, є набагато здоровіші способи схуднути й утримати результат, не катуючи себе тривалим щоденним голодуванням.